Orliki zakończyły sezon

Zespół orlików zakończył rozgrywki sezonu 2014/2015. W swym ostatnim występie w sezonie nasze orliki zagrały na wyjeździe z liderem zespołem Górnika Wałbrzych. Ale to co działo się od początku meczu wprawiało w osłupienie wszystkich obecnych na meczu. Trudno było domyślić się który zespół to lider rozgrywek. Nasze orliki konstruowały akcje po których ręce same składały się do oklasków. Już w 2 minucie pięknym strzałem zakończył akcję naszego zespołu Dominik Janik. W 4 minucie na 2 : 0 podwyższył Damian Pałczyński. Gapiostwo Dominika Pytlaka w bramce spowodowało, że rywale zdobyli kontaktową bramkę. Ale w 11 i 14 minucie kolejne 2 bramki zdobył Dominik Janik i wyszliśmy na 3 bramkowe prowadzenie 4 : 1. Od 20 minuty błędy w obronie spowodowane zmęczeniem wczorajszym meczem z Górnikiem Nowe Miasto doprowadziły do tego że na przerwę schodziliśmy remisując 4 : 4. Krótka przerwa nie pomogła w regeneracji sił i pomimo kilku okazji do zdobycia gola bramki zdobywali tylko rywale. Ostatecznie mecz zakończył się naszą wysoką porażką 4 : 13.  Ale ogólnie podsumowując rundę wiosenną był to piłkarsko najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Szczególnie hat-trick w wykonaniu Dominika Janika młodszego od rywali o 2 lata (rocznik 2006) zasługuje na słowa pochwały, podobnie jak postawa kapitana naszego zespołu Damiana Pałczyńskiego, który imponował umiejętnościami piłkarskimi i niesamowitą wprost ambicją i walecznością przez cały mecz. Trzecią osobą która dała wprost popis walki i determinacji na boisku to Marta Sowa budząc swoją walka w obronie  podziw i zdziwienie dla jej charakteru. Szkoda, że pozostali zawodnicy nie starali się chociaż w części dorównać wymienionej trójce bowiem wynik mógł być zdecydowanie inny. Szczególnie bardzo słaba gra w kolejnym już meczu Kamila Kraczkowskiego powoduje, że nasza obrona nie stanowi monolitu. Również zmiennicy w dniu dzisiejszym nie wnieśli do gry nic pozytywnego i nie pomogli zespołowi w uzyskaniu lepszego rezultatu. Również brak kilku zawodników spowodował to, że nie uzyskaliśmy w meczu z Górnikiem lepszego rezultatu. ale i tak za postawę należą się naszym orlikom ogromne brawa.

W meczu z Górnikiem wystąpiliśmy w skladzie:

DOMINIK PYTLAK, MARTA SOWA, KAMIL KRACZKOWSKI, MAKSYMILIAN SEREŚ, DAMIAN PAŁCZYŃSKI, PATRYK PIĘTKA, DOMINIK JANIK.

Na zmiany wchodzili: MICHAŁ URBAN, MATEUSZ RYCZEK, MICHAŁ PAŁKA

Bramki zdobyli: DOMINIK JANIK 3, DAMIAN PAŁCZYŃSKI 1