Kolejna runda turnieju Deichmana

Kolejny fantastycznywystęp naszych skrzatów na turnieju Deichmana.Ostatnia sobota maja była kolejnym dniem rozgrywek turnieju Deichmana we wszystkich kategoriach. I po raz kolejny najlepsi z naszych zespołów okazali się zawodnicy w najmłodszej kategorii U-7. Nasze skrzaty miały za rywali drużynę Urugwaju czyli Akademię Piłkarską ze Świdnicy i po świetnym meczu pokonaliśmy rywali 4 : 1 po 2 bramkach Patryka Laska i 2 bramkach Krystiana Worskiego. W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z najlepszym do tej pory zespołem w rozgrywkach drużyną Anglii czyli mającym oprócz dużych umiejętności także jak na ten wiek fantastyczne warunki fizyczne zespół Polonii Stali Świdnica. I tu ogromna niespodzianka bo zespołem zdecydowanie lepszym, mającym dużo więcej z gry okazał się nasz zespół. Świetna gra w obronie Krystiana Worskiego, kilka świetnych okazji do zdobycia gola mieli organizatorzy większości akcji ofensywnych czyli Bartek Lesiak i Patryk Lasek. niestety jeden błąd najmłodszego w naszej ekipie 4 letniego Fabiana Kroka który w nadmiarze emocji chwycił piłkę w ręce i rzut wolny wykorzystali rywale strzelając pod poprzeczkę naszej bramki w której kolejny bardzo dobry mecz rozegrał 5 letni Oliwier Masternak. Ten jeden błąd spowodował, że to rywale schodzili z boiska jako zwycięzcy, a w naszej ekipiepanował ogromny niedosytbo przegraliśmy mecz z bardzo trudnym w którym to my byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, ale taka jest piłka nawet w wykonaniu dzieci. Ale za ten mecz należą się naszym skrzatom ogromne brawa.. I gdy wydawało się, że nasze skrzaty w ostatnim meczu nie podejmą walki z drużyną Hiszpanii czyli zespołem MKS Szczawno to nasze skrzaty dopiero pokazały charakter pokonując rywali 12 : 0 . Bramki w tym meczu dla naszego zespolu zdobyli: Patryk Lasek 4, Krystian Worski i Bartek Lesiak po 3 oraz po 1 Mateusz Masternak i Wojtek Derkacz. Skład naszego zespołu w kategorii U-7:

Oliwier Masternak, Mateusz Masternak, Wojtek Derkacz, Bartek Lesiak, Krystian Worski, Patryk Lesiak, Fabian Krok.

W kategorii U-9 wystąpił tylko zespół Brazylii, gdyż zawodnicy drużyny Słowacji w większości brali udział w turnieju o Puchar Burmistrza Kłodzka. Drużyna Brazylii dla którego większości zawodników są to pierwsze mecze turniejowe doznał 2 kolejnych porażek, ale w grze naszego zespołu widać coraz bardziej postępy w grze i mimo, że jeszcze nie dorównujemy większości rywali to już na boisku wygląda to coraz lepiej. Ulegliśmy w dniu dzisiejszym dwóm dużo bardziej ogranym zespołom Polonii Stali Świdnica czyli Nigerii 0 : 5, oraz Irlandii 0 : 9. W zespole Brazylii U-9 zdecydowanie najjaśniejszym punktem zespołu jest bramkarz Sergiusz Olszówka, który swoimi interwencjami uratował zespół przed utratą przynajmniej kilku kolejnych bramek. Skład drużyny Brazylii:

Sergiusz Olszówka, Michał Pałka, Andrzej Błaszkiewicz, Jakub Ulman, Filip Kot, Arkadiusz Kwiatek, Natan Kaniecki, Maciej Musiał.

W najstarszej kategorii czyli U-11 drużyna wystąpiła w bardzo okrojonym składzie gdyż część zawodników brała udział w turnieju w Kłodzku uzupełniony zespół był 8 latkami z drużyny Słowacji. Zespół doznał 3 porażek, ale mimo to należąsię drużynie słowa pochwały szczególnie za mecz z drużyną Szwajcarii (Olimpijczyk Wałbrzych) gdzie 2 proste błędy doprowadziły do porażki, ale z przebiegu gry na pewno nie zasłużyliśmy na porażkę. W meczu tym na szczególnie wyróżnienie zasłużył 8 letni Igor Chyciński który w konfrontacji ze starszymi o 3 lata rywalami pokazał niesamowitą wprost ambicję i wolę walki będąc obok bramkarza Kamila Kraczkowskiego wyróżniającą się postacią w naszym zespole. Wyniki drużyny U-11:

BRAZYLIA - ANGLIA 0 - 13

BRAZYLIA - SZWAJCARIA 0 : 2

BRAZYLIA - FRANCJA 0 ; 6

Skład drużyny Brazylii U-11

Kamil Kraczkowski, Filip Artelik, Mateusz Przybylski, Marcin Gileta, Maksymilian Sereś, Igor Chyciński, Oliwier Kwit.