Turniej Orlików w Mieroszowie

3 miejsce drużyny Orlików na turnieju w Mieroszowie

Za nami kolejny turniej. Tym razem zespół Orlików zagrał na turnieju zorganizowanym przez Akademię Spotu z Krzeszowa. Turniej odbył się w Mieroszowie. Jak w każdym turnieju wystąpiliśmy w połowie rocznikiem Orlików w połowie rocznikami młodszymi. Mimo iż na turniej pojechaliśmy bez nominalnych bramkarzy, to zarówno Oskar Siemiński broniący w pierwszych 4 meczach jaki i broniący w meczu o 3 miejsce Mateusz Wilczyński spisywali się bez zarzutów, a dwie kapitalne interwencje w meczu o 3 miejsce Mateusza Wilczyńskiego (rocznik 2012) przyczyniły się do naszego zwycięstwa w meczu o 3 miejsce. Ale po kolei:

W meczach grupowych w których odnieśliśmy 1 zwycięstwo, mieliśmy 1 remis i ponieśliśmy 1 porażkę zakończyliśmy eliminacje na drugim miejscu awansując do półfinału gdzie zmierzyliśmy się z drużyną Szczytu Boguszów doznając porażki 0 : 2. Zagraliśmy w „małym finale” i w meczu o 3 miejsce pokonaliśmy zespół Górnika Gorce 2 : 1. Nasz najlepszy mecz w turnieju, mimo iż w 2 minucie po błędzie Oskara Siemińskiego przegrywaliśmy 0 : 1. Ale niesamowita ambicja i walka do końca przyniosła efekty i po bramkach Patryka Wilczyńskiego i Marcela Tarasiuka zwyciężyliśmy 2 : 1. Ale główna zasługa dająca nam 3 miejsce w turnieju to postawa zaledwie 9 letniego Mateusza Wilczyńskiego i jego 2 niesamowite interwencje w naszej bramce przyczyniły się do naszego zwycięstwa. Cieszy kolejne „pudło”, co w przypadku drużyny Orlików jest dużym sukcesem. Wszyscy zasłużyli na słowa pochwały za walkę, ambicję i zaangażowanie, oraz pokaz niezłych umiejętności świadczące o systematycznych postępach naszych zawodników. Na szczególne słowa pochwały zasłużył niesamowicie ambitnie walczący w obronie Marcel Tarasiuk, wspomagany przez Pawła Jastrząbka, czy stanowiący ogromne zagrożenie dla rywali w ataku Patryk Wilczyński.

Nasz zespół wystąpił w składzie:

OSKAR SIEMINSKI – PATRYK WILCZYŃSKI, MATEUSZ WILCZYŃSKI, MARCEL TARASIUK, PAWEŁ JASTRZĄBEK, SZYMON WENDYCZ

Wyniki naszego zespołu podczas turnieju w Mieroszowie:

VICTORIA – AP KAMIENNA GÓRA 1 : 1 bramka PAWEŁ JASTRZĄBEK

VICTORIA – OLIMPIA KOWARY 6 : 0 bramki zdobyli: PATRYK WILCZYŃSKI 4, oraz po 1 MARCEL TARASIUK i PAWEL JASTRZĄBEK

VICTORIA – SZCZYT BOGUSZÓW-GORCE 0 : 2

Półfinał:

VICTORIA – AKADEMIA SPORTU KRZESZÓW 0 : 2

Mecz o 3 miejsce

VICTORIA – GÓRNIK GORCE 2 : 1 bramki: PATRYK WILCZYŃSKI, MARCEL TARASIUK

Zdjęcia i filmy z turnieju można obejrzeć pod linkiem zamieszczonym poniżej: