Turniej w Rudzie Śląskiej

W sobotę 6 Marca wzięliśmy udział w turnieju zorganizowanym z okazji 100-lecia klubu Wawel Wirek z Rudy Śląskiej. Turniej rozpoczęliśmy od meczu z zespołem UKS Milówka  znany i bardzo silny zespół z okolic Zakopanego. Zwycięstwo naszego zespołu 5 : 2 okrzyknięto zostało ogromną niespodzianką. Następnie pokonaliśmy zespół z opolskiego UKS 45 Bujaków 6 ; 0, by zakończyć eliminacje meczem z zespołem Slavii Ruda Śląska  remisując 2 : 2. Dało to nam prawo gry w meczu finałowym z zespołem gospodarzy, który prezentował się bardzo solidnie i wydawał się być faworytem w finale. Początek finału wskazywał, że gospodarze bezproblemowo wygrają finał, gdyż już w 3 minucie prowadzili 2 : 0. Ale od 5 minuty nasz zespół włączył 5 bieg. Mnóstwo szybkich akcji rozgrywanych z pierwszej piłki przez Krystiana Worskiego i Igora Chycińskiego, który dopiero w finale zagrał na swoim poziomie, gdyż wcześniej miał problemy żołądkowe.. Do tego solidna gra w obronie Patryka Laska i wprost niesamowita postawa w naszej bramce Wojtka Derkacza, który z konieczności wystąpił w tej roli (na zmianę z Filipem Kotem).i obaj spisali się znakomicie imponując swoją postawą trenerowi z Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze. Dodatkowo Wojtek zaimponował swoją postawą jako obrońca wygrywając mnóstwo pojedynków szczególnie w grze głową. Kapitalny turniej rozegrał Krystian Worski, również świetnie prezentował się Patryk Lasek i obydwaj jak również Wojtek otrzymali zaproszenie na czerwcowe testy do Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze.

Wyniki naszego zespołu podczas turniej w Rudzie Śl.

VICTORIA - UKS MILÓWKA 5 : 2 bramki zdobyli: KRYSTIAN WORSKI 3, IGOR CHYCIŃSKI i  BARTEK LESIAK po 1

VICTORIA - UKS 45 BUJAKÓW 6 : 0  bramki zdobyli: KRYSTIAN WORSKI 3, PATRYK LASEK 2, IGOR CHYCIŃSKI 1

VICTORIA - SLAVIA RUDA ŚL. 2 : 2 bramki zdobyli: IGOR CHYCIŃSKI, PATRYK LASEK

FINAŁ:

VICTORIA - WAWEL WIREK RUDA ŚL. 9 : 2 bramki zdobyli: IGOR CHYCIŃSKI 4, PATRYK LASEK, KRYSTIAN WORSKI po 2, FILIP KOT.