Turniej młodzików 28.01.2017 Stare Bogaczowice

28 Stycznia w Starych Bogaczowicach odbył się 3 turniej młodzików o Puchar Wójta Gminy Stare Bogaczowice. W turnieju wystąpiło 9 zespołów podzielonych na dwie grupy. W grupie I wystąpiły zespoły:  GÓRNIK I ZABRZE, GWAREK WAŁBRZYCH, OLIMPIJCZYK WAŁBRZYCH I gospodarze AP VICTORIA WAŁBRZYCH.  W grupie drugiej zagrały zespoły: KKS JELENIA GÓRA, GÓRNIK II ZABRZE, MKS SZCZAWNO Z., VICTORIA ŚWIEBODZICE, SP SZCZYT BOGUSZÓW-G.   Po rozgrywkach grupowych rozegrano półfinały w których wystąpiły zespoły: GÓRNIK I ZABRZE i GÓRNIK II ZABRZE, w drugiej parze półfinałowej zagrały AP Victoria i MKS Szczawno Zdrój. W pierwszym pojedynku o awansie do finału musiały zadecydować rzuty karne. Po meczu  który obfitował w mnóstwo zaciętych pojedynków i nie wykorzystanych sytuacji bramkowych (szczególnie zespołu Victorii) wydawało się, że pewny awans ma drużyna ze Szczawna na pewny awans, albowiem na 12 sekund przed końcem meczu wyszła na prowadzenie 2 : 1. I w tych 12 sekundach zawodnicy Victorii przeprowadzili akcję,którą w kapitalny sposób wykorzystał Oskar Nowak doprowadzając do wyrównania i konkursu rzutów karnych. I tu sprawy w swoje ręce wziął nasz bramkarz Kamil Gubała, który kapitalnie obronił 2 rzuty karne rywali, co przy wykorzystaniu rzutów karnych przez Oskara Nowaka i najmłodszego uczestnika turnieju Krystiana Worskiego spowodowały, że nie było potrzeby strzelania 3 karnego przez nasz zespół i drużyna Victorii awansowała do finału. W finale lepszy od naszego zespołu okazał się Górnik II Zabrze, który pokonał nasz zespół 3 : 0. Wynik może sugerować przewagę rywali, ale był to bardzo zacięty, w którym większą skutecznością popisali się nasi goście z Zabrza. Zespół nasz, który dzień wcześniej zagrał w sparingu z Górnikiem Zabrze zaprezentował się wprost kapitalnie ( mimo iż mieliśmy tylko 2 zawodników z rocznika 2005) wytrzymaliśmy świetnie trudy turnieju prezentując mnóstwo ciekawych akcji walcząc w każdym meczu do ostatniej sekundy. Brawo dla całego zespołu za to co zaprezentowali podczas turnieju reprezentując nasz klub. Pierwsze skrzypce w naszym zespole zagrali Oskar Nowak zdobywca 3 bramek, Sebastian Piwowarski również zdobywca 3 bramek, który ponadto zaimponował niesamowitą walecznością przez cały turniej prowadząc fizyczną walkę z przeciwnikami nieraz wyższymi o 2 głowy. Brawo Seba za ten pokaz waleczności. Równie wielkie brawa dla naszego bramkarza Kamila Gubały, zarówno za świetne interwencje jak i grę na przedpolu. Niewiele ustępował Kamilowi drugi bramkarz czyli Sergiusz Olszówka. Po raz kolejny bardzo dobry występ zanotował najmłodszy uczestnik turnieju Krystian Worski. Również pozostali zawodnicy dołożyli swoją cegiełkę do tego sukcesu jakim jest 2 miejsce naszego zespołu w tym silnie obsadzonym turnieju. III Turniej Młodzików odbył się pod patronatem, i o Puchar Wójta Gminy Stare Bogaczowice p. Mirosława Lecha, który był też głównym sponsorem turnieju. Serdecznie dziękujemy w imieniu organizatorów AP Victoria Wałbrzych i Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach.

Skład naszego zespołu:

K. GUBAŁA, S. OLSZÓWKA - bramkarze,, oraz O. NOWAK, S. PIWOWARSKI, K. WORSKI, T. MARCINIAK, P. LASEK, M. MUSIAŁ

Wyniki naszego zespołu:

AP VICTORIA - KP GWAREK WAŁBRZYCH   2 : 0