Turniej Żaków 4.02 Stare Bogaczowice

Rozegrany 4 Lutego w hali zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach turniej Żaków to kolejny etap przygotowań drużyn do Ligi Żaka. W turnieju wystąpiło 7 zespołów ( 2 w ostatniej chwili odwołały swój udział - choroby). Blisko 80 dzieci rywalizowało przez blisko 5 godzin rozgrywając mecze każdy z każdym. Turniej rozegrano w formule rywalizacji bez prowadzenia punktacji gdzie wszystkie zespoły wywalczyły 1miejsce otrzymując jednakowe puchary i jednakowe medale dla wszystkich zawodników. Grając bez presji wyniku wszystkie zespoły zaprezentowały mnóstwo udanych akcji wkładając olbrzymią ambicję i prowadząc walkę do końca, a kilka pojedynków  stało na bardzo wysokim poziomie. Nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze, a w szczególności zawodnicy z młodszych roczników. Od wysokiego "C" rozpoczął turniej najmłodszy zawodnik w naszej drużynie 3 lata młodszy od pozostałych zawodników Paweł Jastrząbek, który w pierwszym meczu po wejściu na boisko w ciągu zaledwie 5 minut ustrzelił hat-tricka. Coś niesamowitego. Brawo Pawełek. Równie dobrze pokazał się 8 letni Oskar Karolak, który zdobył 2 bramki w pojedynku z Gwarkiem. Mimo iż podczas turnieju nie była prowadzona punktacja, to 3 zespoły zdecydowanie przewyższały poziom pozostałych rywali. Najlepszy bilans osiągnął zespół naszej Akademii tracąc punkty tylko w zremisowanym  0 : 0 meczu z Javorią Jawor, Victoria Świebodzice, która poniosła porażkę z naszym zespołem, i Javoria Jawor z jedną porażką i jednym remisem. Pozostałe zespoły toczyły ze sobą bardzo wyrównane pojedynki, a mecze kończyły się remisami lub wygranymi niewielką różnicą bramek.

A już w najbliższą niedzielę ekipa naszych Żaków wystąpi podczas turnieju w Jaworze. Skład podany zostanie po czwartkowym treningu.