Kolejny sparing młodzików

Drużyna młodzików rozegrała w piątek 27 Stycznia w hali AQUA-ZDROJU 90 minutowy sparing z drużyną młodzików Górnika Zabrze przebywającą na obozie w Wałbrzychu. Był to bardzo pożyteczny sprawdzian, tym bardziej,że nazajutrz obydwie drużyny miały wystąpić w turnieju organizowanym przez PUKS Victoria w Starych Bogaczowicach. Od początku zarysowała się przewaga naszych rywali zarówno pod względem umiejętności technicznych jak i przygotowania motorycznego. Nasi rywale zaprezentowali to z czego słynie śląska piłka czyli twardą walkę i nie odpuszczanie do końca. Pierwsza czwórka w skladzie: T. Marciniak, O. Greiner, O. Nowak, O. Kwit podjęła walkę z rywalami i miała kilka sytuacji do zdobycia bramki, ale to rywale zdobyli bramkę. Druga czwórka popełniła kilka błędów z których rywale zdobyli bramki mimo, że była to czwórka z młodszych wiekowo zawodników. W tej czwórce świetnie zaprezentował się Sebastian Piwowarski wykazując niesamowitą ambicję i walkę na całym boisku. Najsłabiej zaprezentowała się trzecia czwórka w skladzie B. lesiak, J. Zuwala, F. Kot, K. Worski, uzupełniana przez M. Kazimierka i N. Kanieckiego. wyjątkiem w tej czwórce był Krystian Worski, który pokazał się z bardzo dobrej strony zarówno umiejętnościami jak i ogromną walecznością. Dobrze zaprezentowali się też bramkarze, gdyż żadna z bramek nie obciąża ich konta. Od 20 minuty trener rotował poszczególnymi czwórkami co w konsekwencji przynosiło coraz lepszą grę naszego zespołu. W 50 minucie przegrywaliśmy 2 : 11, ale właśnie druga część sparingu przyniosła widoczną poprawę w naszej grze i tą część meczu nasz zespół wygrał 4 : 2. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 13 : 6 dla naszych rywali. W naszej drużynie zdecydowanie najlepsze wrażenie zostawił po sobie Oskar Nowak zdobywca 3 bramek. Niewiele ustępował mu Sebastian Piwowarski i Krystian Worski. Był to kolejny bardzo pożyteczny sprawdzian, który mam nadzieję unaoczni naszym młodym zawodnikom ile pracy czeka ich aby poprawić swoje umiejętności.

Skład naszego zespołu:

K. GUBAŁA, S. OLSZÓWKA - bramkarze oraz  T. MARCINIAK, O. GREINER, O. NOWAK, O. KWIT, M. MUSIAŁ, P. LASEK, S. PIWOWARSKI, D. JURA, B. LESIAK, K. WORSKI, J. ZUWAŁA, F. KOT, N. KANIECKI, M. KAZIMIEREK.

Bramki dla naszego zespołu zdobyli: O. Nowak 3 - 22, 42, 67 min, S. PIWOWARSKI 75  min, O. GREINER 75 min i jedna bramka samobójcza.