Puchar Tymbarbku kategoria U-12

2 Listopada na boisku Orlik przy PSP nr 21 rozegrano powiatowe eliminacje Pucharu Tymbarku w kategorii U-12. Nim przejdę do omówienia wyników, po raz kolejny muszę zasygnalizować problem, który po raz kolejny pojawia się  przy okazji udziału naszych drużyn w imprezach typu turnieje takie jak Puchar Tymbarku , czy inne imprezy organizowane z rożnych okazji. Puchar Tymbarku jest to turniej rangi Mistrzostw Polski. Podpisując zgłoszenie do Akademii jest to jednocześnie zobowiązanie do reprezentowania klubu podczas właśnie takich imprez. Tymczasem część dzieci nie jest zgłaszana do udziału i reprezentowania klubu z różnych dziwnych powodów, lub są dzieci zgłaszane, ale nie stawiają się aby brać udział w danej imprezie. Tak było we wtorek 2 Listopada gdzie drużyny grały w 7 osobowych składach + 3 rezerwowych. Nasz zespół grał w niepełnym 6 osobowym składzie, co przy ilości 4 - 20 minutowych meczy dało 80 minut gry bez odpoczynku. Jest to bardzo duże obciążenie dla dzieci i niemożliwe do tego, aby podjąć walkę z pozostałymi drużynami. Tak było w naszym wypadku. Już w pierwszy meczu pokazaliśmy charakter i ogromną ambicję, bowiem już w 7 minucie przegrywaliśmy 0 : 2 z PSP 17, ale do przerwy zmniejszył prowadzenie rywali Oskar Nowak, a po przerwie po niesamowicie ambitnej grze całego zespołu Oskar dołożył kolejne 2 bramki i mecz zakończył się naszym zwycięstwem 3 : 2. Po 20 minutowej przerwie zmierzyliśmy się z UKS Olimpijczyk. I podobny scenariusz jak w pierwszym meczu. Po 5 minutach przegrywaliśmy 0 : 2. I ponownie sprawy w swoje ręce a właściwie nogi wziął Oskar Nowak zdobywając do przerwy 4 bramki, a jeszcze jedną dołożył Kuba Zuwała i do przerwy prowadziliśmy 5 : 2. Po przerwie dołożyli po jednej bramce Oskar Nowak i Kuba Zuwała, rywale w ostatniej minucie strzelili bramkę i ostatecznie pokonaliśmy zespół Olimpijczyka 7 : 3. Niestety był to łabędzi śpiew naszego zespołu, ponieśliśmy 2 wysokie porażki z PSP nr 6 i Basztą Wałbrzych i ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce w eliminacjach powiatowych odpadając z dalszych gier. Wielka szkoda, że nieodpowiedzialność dorosłych niweczy wysiłek grupy dzieci i ich rodziców starających się aby dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności. Nasza drużyna w kategorii U - 12 zagrała w składzie:

SERGIUSZ OLSZÓWKA - DAMIAN JURA, DAWID RASZYK, KUBA ZUWAŁA, OSKAR NOWAK, MAGDA SOWA.

A już w piątek 4 Listopada do gry przystąpią dzieci w najmłodszej kategorii wiekowej czyli U - 8. Trzymamy kciuki za naszych najmłodszych, którzy mam nadzieję stawią się w komplecie na turniej.

Mirosław Furmaniak