Pracowita niedziela

Pracowita niedziela drużyn naszej Akademii. Od godziny 9 w Świdnicy rywalizowali zawodnicy w kategorii Żak rocznik 2012, a w Dzierżoniowie rywalizację toczyli nasi młodzicy. Obie ekipy zaprezentowały się bardzo dobrze. Drużyna Żaków mimo iż w naszym składzie grali młodsi zawodnicy (rocznik 2013 i 2014) co w tym wieku jest przepaścią to nasze żaki, a właściwie skrzaty pokazały niesamowitą ambicję i waleczność. Mimo iż nie była prowadzona klasyfikacja końcowa to na podstawie wyników uplasowaliśmy się na 3 miejscu. Nasz zespół pod wodzą Mateusza Getnera sprawił ogromną niespodziankę szczególnie w meczu z AKS-em Strzegom gdzie górujący nad nami rywale fizycznie nie potrafili sobie poradzić z naszymi zawodnikami, a po kontrze naszego zespołu zwycięską bramkę zdobył Adam Chwiałkowski. Ale wszyscy zawodnicy zasłużyli na ogromne słowa pochwały za tak ambitną walkę. Nasze Żaki zagrały w składzie:

KAMIL CIOSAK – MATEUSZ GETNER, ADAM CHWIAŁKOWSKI, KAJETAN ŻUKOWSKI, ALAN SIEMIŃSKI, FILIP PIOTROWSKI, MATEUSZ WILCZYŃSKI

BRAMKI DLA NASZEGO ZESPOŁU ZDOBYLI MATEUSZ GETNER 6 i ADAM CHWIAŁKOWSKI 1

Kapitalny występ kolejny raz zanotowali nasi młodzicy. Podczas turnieju Dzierżoniów-Cup do ostatnie meczu walczyliśmy z gospodarzami o zwycięstwo w turnieju. Ostatecznie to nasza drużyna okazała się lepsza od gospodarzy wygrywając turniej lepszym bilansem bramkowym 20 : 14 od gospodarzy 19 : 14. Nasz zespół odniósł 3 zwycięstwa remisując 1 mecz, oraz ponosząc 1 porażkę. Po krótkim kryzysie na początku sezonu do normalnej dyspozycji wrócił Krystian Worski zdobywając tytuł króla strzelców turnieju z dorobkiem 10 bramek. Ogromne brawa dla całego zespołu za włożony wysiłek i walkę do końca o zwycięstwo w turnieju. Nasz zespół pod wodzą Pawła Laska wystąpił w składzie:

FILIP KOT – MACIEJ MUSIAŁ, OSKAR GREINER, PATRYK LASEK, KRYSTIAN WORSKI, BARTOSZ LESIAK, IGOR CHYCIŃSKI, WOJCIECH DERKACZ, DOMINIK TRACIAK.

BRAMKI ZDOBYWALI: KRYSTIAN WORSKI 10, IGOR CHYCIŃSKI 6, MACIEJ MUSIAŁ 2, PATRYK LASEK I BARTOSZ LESIAK po 1

Wyniki naszej drużyny:

VICTORIA – OLIMPIC I WROCŁAW 5 : 3

VICTORIA – AP DZIERŻONIÓW II 5 : 5

VICTORIA – ORZEŁ ZĄBKOWICE 4 : 1

VICTORIA – AP I DZIERŻONIÓW 2 : 5

VICTORIA – OLIMPIC II WROCŁAW 4 : 0

Najsłabiej wypadła drużyna naszych Orlików, która zajęła 5 miejsce. Niestety z różnych powodów nie stawiło się na zbiórkę kilku zawodników. Spowodował to, to że w naszej drużynie zagrało kilku zawodników chorych, a mimo to stawili się na turnieju. Ogromne podziękowanie dla rodziców Wojtka Derkacza i p. Żukrowskim dziadkom Dominika Traciaka. Mimo brania leków chłopcy zagrał zarówno w turnieju młodzików, a następnie na turnieju orlików. Podobnie stawił się na turnieju Patryk Wilczyński, którego dowieźli rodzice na turniej również mimo choroby. Również mimo choroby zagrał Fabian Mrozowski, a także Maksymilian Sokołowski. Więc może niektórzy rodzice zweryfikowali by swoje podejście do pasji swojego dziecka. Głównym powodem słabego występu naszego zespołu był fakt, że pierwsze dwa mecze graliśmy bez rezerwowych, dopiero później dojechali zawodnicy rezerwowi i można było dokonywać zmian. Ale i tak trzeba docenić postawę i zaangażowanie na boisku, ale z powodu głównie braku sił nie byliśmy w stanie podjąć bardziej wyrównanej walki z bardzo silnymi zespołami. Ale była to kolejna lekcja futbolu dla naszych orlików i na pewno zaprocentuje to w przyszłości. Oto zawodnicy, którzy reprezentowali nas podczas turnieju w Dzierżoniowie.

DAMIAN GIEWARTOWSKI – HUBERT DYMOWSKI, DOMINIK TRACIAK, PATRYK WILCZYŃSKI, WOJCIECH DERKACZ, OSKAR SIEMIŃSKI, MAKSYMILIAN SOKOŁOWSKI, FABIAN MROZOWSKI

Wyniki naszej drużyny Orlików podczas turnieju Dzierżoniów-Cup:

VICTORIA – AP DZIERŻONIÓW 1 : 5

VICTORIA - LECHIA DZIERŻONIÓW 0 : 4

VICTORIA – OLIMPIC WROCŁAW 5 : 0

VICTORIA – AP OLEŚNICA 2 : 8

Bramki dla zespołu strzelali: WOJTEK DERKACZ, PATRYK WILCZYŃSKI, MAKSYMILIAN SOKOŁOWSKI po 1