Pracowita 1 niedziela Czerwca drużyn naszej Akademii

Na zdjęciu wyróżnieni nagrodami dla najlepszych Damian Jura i Gracjan Dawidziak najlepsi bramkarze w kategorii Orlik i Żak, Krystian Worski najlepszy zawodnik turnieju w kategorii rocznika 2008, oraz Julia Czyż najlepsza zawodniczka w kategorii Żak, wraz z opiekunami drużyn.

Bardzo pracowicie spędzili pierwszą niedzielę Czerwca zawodnicy naszej Akademii. Trzy drużyny naszego klubu wzięły udział w kolejnej edycji turnieju Nysa Kłodzko Cup. Najlepiej wypadła drużyna Żaków, która zajęła 3 miejsce po bardzo pechowej porażce z zespołem Parasola Wrocław. Tylko 3 lokata naszego zespołu to efekt braku wartościowych zmienników, gdyż w turnieju nie zagrało łącznie w 3 kategoriach aż 11 zawodników z różnych przyczyn. I o ile można zrozumieć choroby, to nie stawienie się na zbiórkę bez podania przyczyny czy informacja w ostatniej chwili, "że dziecko nie jedzie na turniej" świadczy o lekceważeniu klubu, drużyny i jest wzorcowym przykładem dla dzieci, że można lekceważyć swoje obowiązki, więc co można później wymagać od dziecka? O tym jak rodzicom zależy na dziecku świadczy postawa sporej grupy rodziców, którzy całą rodziną stawili się na turnieju i dopingowali swoje pociechy przez cały turniej jednocześnie pomagając trenerowi w sprawowaniu opieki nad drużyną. I tutaj ogromne słowa podziękowania dla pp. Pawła Laska i Krzysztofa Kanieckiego za pomoc w prowadzeniu zespołów, a p. Katarzynie Kot i p. Rolandowi Ulmanowi za pomoc i opiekę nad dziećmi podczas podróży. I oczywiście dla wszystkich obecnych na turnieju ogromne dzięki. A teraz o naszym udziale w turnieju.

W kategorii Orlik nasz zespół zajął 5 miejsce i na ten skład jakim dysponowaliśmy jest to bardzo przyzwoity wynik. Bo choć wyniki na to nie wskazują rozegraliśmy świetny turniej, pokazując szczególnie w meczach z AP Nysa Kłodzko i WKS Śląsk Wrocław ogromną ambicję i walkę na całym boisku co dało nam remis w meczu z Nysą (żal bramki straconej w ostatnich sekundach) i mimo porażki świetny mecz ze Śląskiem Wrocław. W naszym zespole na największe słowa pochwały zasłużyli Kuba Zuwała zdobywca wszystkich 3 bramek dla naszego zespołu podczas turnieju, waleczny Natan Kaniecki i Oskar Greiner. Nasz zespół podczas turnieju wystąpił w składzie:

SERGIUSZ OLSZÓWKA - bramkarz oraz NATAN KANIECKI, KUBA ZUWAŁA, OSKAR GREINER, KUBA ULMAN, ANDRZEJ BŁASZKIEWICZ, KUBA KAMIŃSKI, WOJTEK JASTRZĄBEK

Najlepiej z naszych zespołów zaprezentował się zespół w kategorii Orlik. Drużyna nasza zajęła ostatecznie 3 miejsce, ale wpływ na to miał brak wartościowych zmienników, co odbiło się na naszej grze podczas ostatnich 2 pojedynków z czołowymi zespołami w tej kategorii czyli Nysą Kłodzko i zespołem Parasola Wrocław. W pojedynku z Nysą prowadziliśmy już 2 : 0 by ostatecznie zremisować 2 : 2, ale widać było jak z naszych zawodników ucieka para, co nie dziwiło szczególnie przy tak upalnej pogodzie. Ostatni pojedynek z Parasolem Wrocław mimo braku sił, był bardzo wyrównanym pojedynkiem, a o wyniku zadecydowało nieprawdopodobne uderzenie zawodnika Parasola, które wylądowało w okienku naszej bramki. Ale o naszej grze niech świadczy fakt, że najlepszym zawodnikiem turnieju w tej kategorii wybrany został Krystian Worski, a najlepszym bramkarzem został wybrany Damian Jura, który szczególnie w ostatnich 2 meczach popisywał się nieprawdopodobnymi wprost interwencjami. Wyniki naszego zespołu w kategorii Żak:

VICTORIA - NYSA KŁODZKO II  2 : 0

VICTORIA - TROJAN LĄDEK ZDRÓJ   4 : 1

VICTORIA - ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH  3 : 0

VICTORIA - NYSA I KŁODZKO  2 : 2

VICTORIA - PARASOL WROCŁAW  0 : 2

Skład naszego zespołu:

DAMIAN JURA - KRYSTIAN WORSKI, PATRYK LASEK, BARTEK LESIAK, FILIP KOT. Na zmiany wchodzili:               MATEUSZ BARTKOWIAK, KUBA CZYŻ, KUBA ŁĄKOWSKI.

Bramki zdobywali:

KRYSTIAN WORSKI - 6, PATRYK LASEK 3, oraz po 1 KUBA CZYŻ I BARTEK LESIAK

I wreszcie w kategorii rocznika 2009 nasz zespół zajął 4 miejsce, a do podium zabrakło nam zabrakło nam wygranej w ostatnim meczu z Nysą Kłodzko (remis 0 : 0). 4 miejsce to ogromny sukces naszej ekipy w składzie której byli zawodnicy rocznika 2010, 2011 i 2012 co w tym wieku jest ogromną przepaścią. Niesamowitą wolę walki nasze skrzaty pokazały w pojedynku z zespołem Parasola Wrocław głównego faworyta w tej kategorii, nasza drużyna zremisowała  z ekipą ze stolicy Dolnego Śląska 1 : 1. Bramkę na wagę remisu zdobył przepięknym strzałem z 15 metrów pod poprzeczkę Wojtek Derkacz. ten niespodziewany remis sprawił, że kategorię Żak wygrał zespół Nysy Kłodzko przed Parasolem Wrocław. Do remisu z Parasolem najbardziej przyczynił się broniący naszej bramki Gracjan Dawidziak, który bronił nieprawdopodobne sytuacje, co zaowocowało tym, że Gracjan został wybrany najlepszym bramkarzem w tej kategorii wiekowej, a Julia Czyż najlepszą zawodniczką w kategorii Żak. Skład ekipy Żaków podczas turnieju w Kłodzku:

GRACJAN DAWIDZIAK- WOJTEK DERKACZ, PAWEŁ JASTRZĄBEK, FABIAN KROK, OSKAR SIEMIŃSKI, JULIA CZYŻ, DOMINIK DANKIEWICZ