Orliki na 3 miejscu w Jedlinie

W Jedlinie Zdroju odbył się 2 turniej Ligi Orlika. Nasz zespół zajął 3 miejsce, pokazując we wszystkich meczach niesamowitą ambicję i walkę do końca szczególnie w ostatnim meczu z zespołem gospodarzy. W pierwszym pojedynku zmierzyliśmy się z zespołem Baszty Wałbrzych. Nasz zespół tak w większości startów naszych drużyn zagrał młodszymi wiekowo zawodnikami, a mimo to w pojedynku z zespołem Baszty zaprezentował się lepiej od rywali, a mimo to poniósł porażkę 1 : 2. Pokutuje w naszych dzieciakach przekonanie, że z drużyną Baszty nie damy radę wygrać i stąd jakaś dziwna obawa i błędy popełnione w końcówce meczu, i mimo że prowadziliśmy 1 : 0 ostatecznie przegraliśmy 1 : 2. Drugi pojedynek z drużyną Futgol Czarny Bór to mecz mnóstwa błędów w obronie, i mnóstwo nie wykorzystanych sytuacji i stąd porażka 1 : 4 . Ostatni mecz to pojedynek z zespołem gospodarzy. Początek to dziwna niemoc i prowadzenie rywali 1 : 0.  Doprowadzamy do remisu, ale gospodarze znowu po naszym błędzie wychodzą na prowadzenie na początku drugiej połowy i wydawało się, ze kolejna porażka stanie się faktem. Ale od tego momentu nasza gra to niesamowity popis walki, zaciętości, a przede wszystkim pokaz jak ogromny potencjał mają nasze dzieciaki. Kapitalne akcje w ataku, rozgrywane z pierwszej piłki. Wyrównująca bramka pada po wymianie 5 podań z pierwszej piłki i uderzeniu wewnętrzną częścią stopy za piętą nogi postawnej przez Pawła Jastrząbka. Bramka zdobyta w taki sposób czego nie powstydzili by się zawodnicy w Lidze Mistrzów. Brawo Pawełek. Widać było, że remis nie zadawala naszych zawodników i na bramkę rywali sunęły kolejne akcje. Cały zespół dawał z siebie wszystko, niesamowicie bronił Kuba Lichoń, i wreszcie kolejna akcja zagrana podobnie jak poprzednia na skrzydło, ponownie świetne dośrodkowanie Marcela Tarasiuka i zdobywamy w ostatniej minucie meczu zwycięską bramkę. Coraz większe postępy naszego zespołu, czasami brakuje jeszcze odwagi w walce z większymi rywalami, ale i to przyjdzie z czasem, a tymczasem cieszymy się, że robiący systematyczne postępy zespół prezentuje się coraz lepiej na boisku, a o to przede wszystkim chodzi. Brawo dla wszystkim za włożony wysiłek. Oto skład naszego zespołu na turnieju w Jedlinie Zdroju, a w nawiasach roczniki naszych zawodników obrazujące jaką przewagę mieli rywale z rocznika 2010 nad nami.

JAKUB LICHOŃ bramkarz (2013)

MATEUSZ WILCZYŃSKI (2012)

PAWEŁ JASTRZĄBEK (2011)