Nowy Rok rozpoczęty

Drużyny Żaków i Młodzików rozpoczęły starty naszych drużyn w 2020 roku. W sobotę 4 Stycznia zespół Żaków wziął udział w turnieju organizowanym przez Gryf Świdnica, który odbył się w Świebodzicach. Nasze Żaki mimo okrojonego składu (tylko 1 rezerwowy) rozpoczął kapitalnie turniej niespodziewanie wygrywając grupę eliminacyjną. Rozgrywki rozpoczęliśmy od remisu z zespołem Polonii Świdnica 1 : 1, a bramkę dla naszego zespołu zdobył Adam Chwiałkowski.Następnie wygraliśmy z 2 zespołu Gryfu Świdnica 4 : 0, a bramki zdobyli Mateusz Getner 2, Paweł Jastrząbek i Mateusz Wilczyński po 1. W ostatnim meczu w grupie pokonliśmy drużynę AP 13 Świdnica 2 : 0. a bramki zdobyli Krzysztof Czarnocki i Mateusz Getner. Dało to nam 1 miejsce w grupie i prawo gry o miejsca 1 - 4. Niestety brak zmienników i konieczność wyjazdu kapitana zespołu spowodowało, że nie byliśmy już w stanie podjąć wyrównanej walki o czołowe miejsca.  A mimo to po porażce z Gryfem Świdnica, potrafiliśmy podjąć walkę i zremisowaliśmy z zespołem Polonii Świdnica 1 : 1 po bramce Krzysia Czarnockiego. W ostatnim meczu ulegliśmy drużynie Górnika Wałbrzych i ostatecznie zajęliśmy w turnieju 4 miejsce. Ale i tak całej drużynie należą się ogromne słowa pochwały za niesamowitą walkę i pokaz niemałych umiejętności piłkarskich jak i gry zespołowej. Podczas turnieju naszą Akademię reprezentowali:

KAMIL CISZEK - MATEUSZ GETNER, PAWEŁ JASTRZĄBEK, MATEUSZ WILCZYŃSKI, KRZYSZTOF CZARNOCKI i ADAM CHWIAŁKOWSKI.

Natomiast w niedzielę w Świebodzicach wystąpiła drużyna młodzików. W związku z tym, że nie stawiła się drużyna Victorii Świebodzice w turnieju wystąpiło 7 zespołów, które rozegrały turniej "każdy z każdym". Wszystkie zespoły zaprezentowały bardzo duże umiejętności przez co padało dużo zaskakujących wyników, przez co do ostatniego meczu ważyły się losy kto wygra turniej. Trochę zastrzeżeń można mieć do terminarza ustalonego przez organizatorów, gdy po rozegraniu 5 meczu z bardzo trudnym rywalem jakim był zespół Parasola Wrocław mieliśmy zaledwie 1 mecz przerwy (podczas gdy inne zespoły miał 3 lub 4 mecze przerwy) i musieliśmy zmierzyć się z zespołem Błyskawicy Szewce z którym walczyliśmy o zwycięstwo w turnieju. Nam wystarczał remis, ale wysiłek włożony w pojedynek z Parasolem i krótki odpoczynek spowodował, że byliśmy w stanie podjąć walki z bardzo silnym fizycznie zespołem Błyskawicy. Porażka w tym meczu spowodowała, że obydwa zespoły zakończyły turniej z dorobkiem 12 punktów, ale w bezpośrednim pojedynku lepsi byli zawodnicy Błyskawicy i to oni zostali zwycięzcami turnieju. Nam przypadło 2 miejsce przed gospodarzami Gryfem Świdnica. Cieszy fakt, że po raz kolejny Krycha Worski został królem strzelców turnieju. W naszym zespole poza Krystianem na wyróżnienie zasłużyli świetnie spisujący się w bramce Filip Kot, oraz Patryk Lasek. Z meczu na mecz rozgrywał się Wojtek Derkacz, niezłe momenty miał Igor Chyciński, oraz Bartek Lesiak. Sw oj wkład w sukces mieli też Patryk Wilczyński z drużyny orlików, a także Natan Kaniecki, który swój udział zaznaczył bramką w meczu z zespołem Parasola Wrocław. Nasza drużyna zagrała w składzie:

FILIP KOT - KRYSTIAN WORSKI, PATRYK LASEK, WOJTEK DERKACZ, BARTEK LESIAK, IGOR CHYCIŃSKI, PATRYK WILCZYŃSKI, NATAN KANIECKI.