KAPITALNY WYSTĘP ŻAKÓW NA TURNIEJU W KŁODZKU

KAPITALNY WYSTĘP ŻAKÓW NA TURNIEJU W KŁODZKU

Zespół żaków naszej Akademii wystąpił na turnieju zorganizowanym podczas obchodów 55 Dni Kłodzka. Mimo kapitalnego występu nasze Żaki zajęły 2 miejsce, ale nie wynikiem na boisku, ale dziwnymi kryteriami przyjętymi przez organizatorów. Ale po kolei. Nasz zespół miał za rywali drużyny Bielawianki, Trojan Lądek Zdrój, Nysa Kłodzko i Zamek Gorzanów. W pierwszym meczu po jednostronnym pojedynku pokonaliśmy Zamek Gorzanów 6 : 0. W drugim meczu z 2 zespołem Nysy Kłodzko zwyciężyliśmy 7 : 1. Kolejny pojedynek to bardzo trudny pojedynek z silną ekipą Bielawianki Bielawa. Trudne początki, ale im dalej tym większa przewaga naszego i zwycięstwo naszego zespołu 6 : 2. Przed ostatnim meczem grupowym mieliśmy zapewnione pierwsze miejsce w grupie, ale nasza drużyna zagrała z pełnym zaangażowaniem i ostatecznie pokonaliśmy zespół Trojana Lądek Zdrój 8 : 0. Po meczach grupowych z kompletem zwycięstw mając 12 punktów w 4 meczach i stosunek bramkowy 27 : 3 przystąpiliśmy do meczu półfinałowego z drużyną Javorii Jawor. Nasi rywale to bardzo wymagający rywal, bardzo dobrze wyszkoleni zawodnicy ograni w wielu turniejach byli najtrudniejszym rywalem z jakim przyszło nam się zmierzyć na turnieju w Kłodzku. Ale nasza drużyna ograna z silnymi rywalami, gdyż większość zawodników występuje w lidze młodzika D-2 OZPN Wałbrzych z rywalami o 4 lata starszymi więc to ogranie widoczne było od początku meczu, świetnie rozgrywali piłkę przeprowadzając wiele akcji grając z pierwszej piłki, a jednocześnie uniemożliwiając rywalom przeprowadzanie akcji zagrażających naszej bramce. Ten świetny występ zakończyliśmy zwycięstwem 2 : 0 awansując do finału, gdzie naszym rywalem miał być pierwszy zespół Nysy Kłodzko. Ale półfinał kończył się już pierwszych strugach deszczu, który tuż po meczu przeszedł w potężną ulewę połączoną z gradobiciem i ciężką burzą. Po 10 minutach 90% boiska zalane było wodą. Po 30 minutach organizatorzy zadecydowali o zakończeniu turnieju i wyłonieniu zwycięzcy poprzez zagranie w „hipo 3”. W pierwszej wersji zwycięzcą miała być drużyna, która zdobyła najwięcej punktów i bramek, ale ponieważ nie był to zespół gospodarzy tylko nasza drużyna to zmieniono zasady i ostatecznie zakończyliśmy turniej na 2 miejscu. W pięciu meczach zdobyliśmy komplet 15 punktów i mając stosunek bramkowy 29 : 3 (Nysa Kłodzko 13 punktów i bramki 15 : 10), ale to zespół Nysy został zwycięzcą. Podsumowując nasz występ to zdobyliśmy ponadto 2 nagrody indywidualne. Igor Chyciński został królem strzelców turnieju, a Wojtek Jastrząbek wybrany został najlepszym bramkarzem. Nasz zespół wyróżniał się zdecydowanie umiejętnościami, zarówno indywidualnie jak i w grze zespołowej. Widać było ogranie naszych zawodników i doświadczenie zdobyte w lidze młodzika zaprocentowało w tym turnieju. Jeżeli chodzi o indywidualne oceny to trudno kogoś szczególnie wyróżnić gdyż wszyscy włożyli mnóstwo zdrowia w swoje występy rozgrywane podczas blisko 30 stopniowego upału, ale każdy przebywający na boisku dawał od siebie wszystko prezentując swoje wyższe lub nieco mniejsze umiejętności.

Ponieważ podczas turnieju w Kłodzku rozgrywany był równocześnie również turniej młodzików rocznika 2003 – turniej wygrał zespół młodzików Victorii Wałbrzych, chciałbym podziękować p. Pawłowi Laskowi za pomoc przy prowadzeniu zespołu żaków w sytuacji gdy nakładały się mecze żaków i młodzików.

                                                                                        Mirosław Furmaniak

Podczas turnieju w Kłodzku nasz klub reprezentowali:

WOJTEK JASTRZĄBEK – bramkarz oraz MAGDA SOWA, PAWEŁ LASEK, BARTEK LESIAK, WOJTEK DERKACZ, KRYSTIAN WORSKI, IGOR CHYCIŃSKI, OLIVIER KWIT, FILIP KOT.

Bramki dla naszego zespołu zdobywali:

Mecz z Zamkiem Gorzanów – IGOR CHYCIŃSKI 2, MAGDA SOWA 2, PATRYK LASEK, BARTEK LESIAK po 1

Mecz z Nysą II Kłodzko: IGOR CHYCIŃSKI 4, KRYSTIAN WORSKI, BARTEK LESIAK, PATRYK LASEK po 1

Mecz z Bielawianką: KRYSTIAN WORSKI 3, OLIVIER KWIT 2, IGOR CHYCIŃSKI 1

Mecz z Trojanem Lądek Zdrój – IGOR CHYCIŃSKI, PATRYK LASEK po 2, BARTEK LESIAK, OLIVIER KWIT, KRYSTIAN WORSKI, MAGDA SOWA po 1

PÓŁFINAŁ: AP VICTORIA – JAVORIA 2 : 0 bramki: IGOR CHYCIŃSKI, MAGDA SOWA

NALEPSZY STRZELEC TURNIEJU: IGOR CHYCIŃSKI 10 BRAMEK

NAJLEPSZY BRAMKARZ TURNIEJU: WOJCIECH JASTRZĄBEK

Komentarze

Dodaj komentarz
  • Marcin Lesiak napisał
    Udany występ naszych chłopaków! Kontrowersyjna decyzja organizatorów na zakończenie turnieju nie zmieni tego że jednak byliśmy NAJLEPSZYM zespołem w tym dniu! Brawo Victoria!

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości