Puchar 40-lecia OZPN Wałbrzych

Niestety nie udało się naszym żakom uzyskać awansu do półfinału turnieju o Puchar 40-lecia OZPN Wałbrzych. Ostatni mecz II rundy pomiędzy zespołami Baszty Wałbrzych i Polonii Świdnica miał zadecydować która z 3 drużyn odpadnie po drugiej rundzie. Do wyłonienia awansujących do półfinału potrzebna była tzw. mała tabela zainteresowanych drużyn. Aby awansować drużyna Polonii po porażce z naszym zespołem musiała wygrać, a zespół Baszty aby nie odpaść musiał nie przegrać więcej niż trzema bramkami. I mecz się tak dziwnie toczył, że ostatecznie zespół Polonii wygrał 3 bramkami, które awansowały drużyny Polonii i Baszty. Patrząc na grę tych dwóch drużyn trudno nie było odnieść wrażenia, że taki wynik ostatecznie padnie czyli wygrana Polonii 3 bramkami co ostatecznie wyeliminuje drużynę AP Victoria. Szkoda, że wszystkie drużyny oprócz naszego klubu nastawione były na wynik, bo tylko nasz klub grał w każdym meczu 18 zawodników i praktycznie wszyscy grali w każdym meczu w równym wymiarze czasowym, a nie jak to było w przypadku pozostałych drużyn gdzie podstawowy skład grał praktycznie bez zmian, a dopiero gdy wynik był praktycznie przesądzony dokonywane były zmiany. Mimo braku awansu uważam, że w przypadku naszego klubu cel  został osiągnięty, a łącznie w 2 rundach turnieju mogliśmy sprawdzić aż 24 zawodników bo o to chyba organizatorom chodziło.