Kolejna runda turnieju Deichmana

Niedziela 24 maja była kolejnym dniem rozgrywek turnieju Deichmana. był to dzień w którym mecze rozegrano we wszystkich kategoriach. Ipo raz kolejny z wszystkich czterech drużyn naszej Akademii najlepsi okazali się najmłodsi, czyli zespół skrzatów występujący w kategorii U-7. Nasze skrzaty rozegrały 2 mecze najpierw po bardzo emocjonującym meczuz jedną z najlepszych drużyn w tej kategorii czyli zespołem Paragwaju (Orlik Kłodzko) 0 : 0, by w kolejnym pojedynku pokonać zespół Holandii 2 ; 1 (FC Academy Wałbrzych) który był bardzo zacięty, ale zdecydowana przewaga należała do naszego zespołu, meczu w którym mieliśmy również mnóstwo okazji, w którym było mnóstwo walki, zaangażowania zostawionego potu na boisku przez wszystkich zawodników, meczu w którym wszystkie bramki zostały zdobyte z rzutów karnych. dla naszego zespołu karne wykorzystał Krystian Worski, ale na słowa pochwały zasługuje cała siódemka, w tym Oliwier Masternak, który wystąpił w roli bramkarza (najmłodszy obok Fabiana Kroka w naszym zespole) i popisał się kilkoma kapitalnymi interwencjami.

Skład drużyny Brazylii w kategorii U-7:

Oliwier Masternak, Mateusz Masternak, Krystian Worski, Bartek Lesiak, Wojtek Derkacz, Fabian Krok, Patryk Lasek.

W kategorii U-9 drużyna Brazylii po bardzo dobrym meczu uległa drużynie Urugwaju 0 : 1, a następnie doznała 2 wysokich porażek z ekipami Włoch 0 : 11 i druzyną Czech 0 : 10

Drużyna Słowacji wystąpiła osłabiona brakiem swojego najlepszego zawodnika czyli Dominika Janika oraz Tomka Marciniaka i Sebastiana Piwowarskiego. Brak tej trójki spowodował, że zespół miał dużo trudności z dotrzymaniem kroku rywalom szczególnie drużynie Włoch której ulegliśmy 0 : 4. W następnym pojedynku zremisowaliśmy z Holandią 1 : 1 bramkę zdobyła Magda Sowa po świetnej akcji Arka Pałczyńskiego, by w kolejnym pojedynku ulec zespołowi Nigerii 0 : 1.

W kategorii U-11 nasza drużyna również w okrojonym składzie doznała 3 porażek.

Tak więc ta majowa niedziela nie należała (oprócz rocznika 2007 i młodsi) do zbyt udanych. Ale w grze poszczególnych drużyn widać systematyczną poprawę i mam nadzieję że w kolejne weekendy będzie jeszcze lepiej.