Zwycięstwo młodzików

W swym 2 wiosennym meczu drużyna młodzików pokonała pierwszy zespół Gwarka Wałbrzych 1 : 0. Strzelcem zwycięskiej bramki dla naszego zespołu był Krystian Worski po świetnym prostopadłym podaniu Oskara Nowaka. Przed meczem wydawało się, ż to rywale są zdecydowanym faworytem tej potyczki. Tymczasem to nasz zespół od początku meczu prezentował dojrzalszy futbol, mimo że rywale to zespół złożony z zawodników rocznika 2004 i dziewcząt z rocznika 2002 to nasi zawodnicy z rocznika 2008 czy 2007 wyglądali fizycznie przy rywalach bardzo mizernie, a mimo to nasz zespół nie pozwolił rywalom na stworzenie w ciągu całego meczu, ani jednej sytuacji do zdobycia bramki. Natomiast my mieliśmy kilkanaście okazji, aby rezultat meczu wyglądał zdecydowanie korzystniej, ale na przeszkodzie stanął brak zimnej krwi i koncentracji przy wykańczaniu akcji, a także świetnie broniący bramkarz rywali, oraz po raz kolejny poprzeczka i słupki nie pozwoliły cieszyć się nam ze zdobycia bramki. Motorem napędowym naszego zespołu w przeciwieństwie do meczu w Głuszycy był Oskar Nowak, który był organizatorem większości akcji naszego zespołu, pracując także bardzo ofiarnie w obronie. Na bardzo wysokie oceny zasłużyli także Krystian Worski, Patryk Lasek oraz Marta Sowa. Bardzo dobrze prezentowali się też Tomek Marciniak, Oskar Greiner czy walczący na miarę swoich sił Olivier Kwit. W 2 połowie Oliviera zastąpił Natan Kaniecki, który w końcówce meczu mógł zdobyć bramkę, a także kilkakrotnie świetnie dograł pikę w pole karne. Swoje zrobili też Bartek Lesiak i Marcin Niemirowski. Tak więc ogromne brawa dla całej drużyny, tym bardziej, że mieliśmy tylko 2 zawodników na zmianę, co wymagało ogromnego wysiłku, a gry na pewno nie ułatwiał bardzo porywisty wiatr. Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

KAMIL GUBAŁA - OSKAR GREINER, TOMEK MARCINIAK, MARTA SOWA, KRYTIAN WORSKI, OLIVIER KWIT, OSKAR NOWAK, PATRYK LASEK, BARTEK LESIAK. Na zmiany wchodzili: Natan Kaniecki i Marcin Niemirowski.

Bramkę zdobył w 49 minucie Krystian Worski.