Turnieje w Szczawnie Zdroju U-9 i U-7

Sobota 10 grudnia był pracowitym dniem dla naszych zawodników rocznika 2007-2008 oraz 2009-2010. Obydwa zespoły wzięły udział w turnieju zorganizowanym przez KP Gwarek. Świetna zabawa, bez punktacji i walki o miejsca to pomysł organizatorów, który powodował stres tylko u rodziców dopingujących swoje pociechy. Jedynym mankamentem było to, że nie rozegrane zostały wszystkie zaplanowane mecze, ale  nie rzutuje to na ocenę turnieju. Organizatorzy uhonorowali wszystkich uczestników pamiątkowymi statuetkami (bez względu na wyniki), zapewnili dzieciom poczęstunek w postaci pizzy, a dla rodziców była darmowa kawa, herbata oraz ciastka. Okazuje się, że można zrobić imprezę dla dzieci, bez punktomanii, która często wypacza sens takich turniejów. Brawo dla organizatorów z Gwarka Wałbrzych. Nasze zespoły rozegrały w kategorii U-9 cztery mecze, a w kategorii U-7 5 meczy. Drużyna U-9 wyszła na 0 wygrywając 2 mecze i przegrywając 2 mecze w stosunku 0 : 1, wygrane to wyniki 1 : 0 i 6 : 0. Tym razem gra naszego zespołu nie porywała. Zabrakło spokoju i koncentracji w rozgrywaniu akcji. Trener Tomasz Sowa podzielił zawodników na 2 grupy z których każda grała po 2 mecze. Zdecydowanie lepiej wypadła ekipa w składzie: O. KORDYLAK, WIKTORIA SZYMAŃSKA, O. GREINER, T. MARCINIAK, S. PIWOWARSKI, D. JURA, M. MUSIAŁ. Szczególnie świetnie zaprezentowali się podczas pojedynku z Diamentem Wałbrzych wygranym 6 : 0 podczas którego bramki zdobyli wszyscy przebywający na boisku. Drugi szóstka wypadła gorzej przegrywając obydwa pojedynki po 0 : 1. Druga szóstka grała w składzie: W. JASTRZĄBEK, N. KANIECKI, K. WORSKI, M. SOWA, F. KOT, P. LASEK I B. LESIAK.

Na plusie zagrał natomiast zespół w kategorii U-7. Mimo iż w składzie mieliśmy zawodników z rocznika 2010, 2011, a nawet 2012 (różnica 3 lat w tym wieku to przepaść) to skrzaty na pięć rozegranych pojedynków, wygrały 3 mecze ponosząc 2 porażki. Wynik jest naprawdę niesamowity, mimo iż wystąpiliśmy bez najlepszego zawodnika z rocznika 2009 czyli Oskara Karolaka, który nie pojawił się w Szczawnie. Oprócz dodatniego bilansu zwycięstw to zespół w 5 pojedynkach uzyskał dodatni bilans bramkowy 7 : 6. Tak więc dla całego zespołu Skrzatów ogromniaste brawa. Skład naszej drużyny:

JULIA CZYŻ, - FABIAN KROK, PAWEŁ JASTRZĄBEK, FRANCISZEK SIWEK, WOJCIECH DERKACZ, ANTONI FURMANIAK, PASCAL OLSZÓWKA i najmłodszy w naszej ekipie DOMINIK