Sparing młodzików

W środowe popołudnie najbardziej zaskoczyła nas pogoda. W momencie rozpoczynania w Dzierżoniowie sparingu z zespołem Biały Orzeł Warszawa termometry wskazywały w cieniu 18 stopni Celcjusza. Nawet wiejący wiatr nie dawał uczucia chłodu, ale przeszkadzał w grze. Rozegraliśmy 3 tercje - 2 po 20 minut i trzecią 35 minut. Pierwsze dwie tercje zagraliśmy dwoma składami i obie przegraliśmy po 0 : 3.  Gdy wydawało się że mecz zakończy się naszą wysoką porażką trzecia tercja meczu to popis gry w wykonaniu naszego zespołu. Od początku zarysowała się przewaga naszego zespołu i wreszcie do siatki trafił Oskar Nowak. W tej tercji popełniliśmy 1 błąd i rywale zdobyli bramkę, ale od tej pory strzelała tylko nasza drużyna. Dwa razy do siatki trafił Sebastian Piwowarski i raz Igor Chyciński. I mimo kilku jeszcze okazji to nasi rywale wygrali mecz 7 : 4. Pewnym usprawiedliwieniem może być fakt, że dopiero 2 raz byliśmy na otwartym boisku i na pewno rzutowało to na naszą grę, ale 3 tercja pokazała, że okres zimowy był dobrze przepracowany i zespół czyni systematyczne postępy. A gdy do drużyny dołączą jeszcze nieobecni z powodu choroby czy wyjazdu na ferie to można z optymizmem oczekiwać rozgrywek wiosennych. W naszym zespole na szczególne wyróżnienie zasłużyli Oskar Nowak zdecydowanie najlepszy zawodnik meczu, najmłodszy i najmniejszy na boisku ale grający kapitalnie w 3 tercji Wojtek Derkacz, walczący Igor Chyciński, Sebastian Piwowarski, świetnie broniący Kamil Gubała. Przebłyski niezłej gry miał Kuba Zuwała. Trzeba podkreślić fakt, że z wytypowanej 16 na zbiórkę nie stawił się tylko 1 zawodnik. Brawo za takie podejście i mimo trwających ferii, niepewnej pogody i nietypowej pory prawie wszyscy zawodnicy stawili się na zbiórkę.

DZIERŻONIÓW stadion OSIR  22 Lutego godz. 15,00

BIAŁY ORZEŁ WARSZAWA - AP VICTORIA WAŁBRZYCH  7 : 4 ( 3 : 0, 3 : 0, 1 : 4)

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

KAMIL GUBAŁA, OSKAR NOWAK, IGOR CHYCIŃSKI, SEBASTIAN PIWOWARSKI, OSKAR GREINER, MAGDA SOWA, TOMEK MARCINIAK, BARTEK LESIAK, WOJTEK DERKACZ, DAMIAN JURA, KUBA ZUWAŁA, NATAN KANIECKI, FILIP KOT, KUBA MULARZ, KACPER ZACHWYC.

Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Seba Piwowarski 2, Oskar Nowak, Igor Chyciński.