Remis młodzików młodszych z Górnikiem Wałbrzych

Świetny mecz rozegrał zespół młodzików młodszych w zaległym pojedynku z zespołem Górnika Wałbrzych. Zdecydowanym faworytem był zespół Górnika, wzmocniony zawodnikami z drużyny młodzików starszych, ale to nasza drużyna od początku przejęła inicjatywę i co chwila stwarzała okazję do zdobycia gola. W 7 minucie akcję naszej drużyny wykończył celnym strzałem Igor Chyciński i objęliśmy prowadzenie 1 : 0. Inicjatywa nadal leżała po stronie naszego zespołu, lecz skuteczność nie była w tym dniu naszą mocną stroną. Świetnie spisywała się nasza obrona nie dopuszczając do zagrożeń pod naszą bramką. Świetnie podwajali krycie Dominika Janika Maciej Musiał i Oskar Greiner nie pozwalając napastnikowi Górnika na stwarzanie okazji do zdobycia bramki. Obroną kapitalnie kierowała Marta Sowa wspomagając młodszych kolegów z obrony. Niesamowicie ambitnie zagrali zawodnicy z rocznika 2008 Patryk Lasek i niesamowicie walczący w pomocy i stwarzający okazje bramkowe Krystian Worski. Mnóstwo zdrowia zostawił na boisku zdobywca bramki Igor Chyciński. Motorem napędowych większości akcji ofensywnych był walczący na całym boisku Oskar Nowak. Na miarę swoich umiejętności powalczył Natan Kaniecki. Świetną formę w bramce zaprezentował Kamil Gubała. Również wchodzący na zmianę Bartek Lesiak, Olivier Kwit i Kacper Zachwyc starali się pomóc drużynie na miarę swoich umiejętności, szczególnie bardzo ambitnie walczący Bartek Lesiak. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się naszym prowadzeniem błąd w ustawieniu naszej drużyny przy rzucie rożnym sprawiła, że pierwsza połowa zakończyła się remisem. Druga połowa miała podobny przebieg jak pierwsza, ale im bliżej końca tym nasza drużyna zaczęła popełniać błędy w obronie, i po jednej z akcji rywale zdobyli bramkę wychodząc na prowadzenie 2 : 1. Nasz zespół zaatakował bardzo ambitnie, ale mimo kilku znakomitych okazji nie udało się nam zdobyć bramki. I gdy wydawało się, że po raz kolejny przegramy mecz w którym posiadaliśmy przewagę. Ale na minutę przed końcem meczu fantastyczną akcję przeprowadził Oskar Nowak i strzałem w krótki róg doprowadził do remisu. Remisem 2 : 2 zakończyły się wałbrzyskie derby w lidze młodzika młodszego.

GÓRNIK WAŁBRZYCH - AP VICTORIA WAŁBRZYCH   2 : 2  (1 : 1)

Bramki dla Victorii zdobyli: Igor Chyciński i Oskar Nowak

Skład Victorii w meczu z Górnikiem:

KAMIL GUBAŁA - MACIEJ MUSIAŁ, MARTA SOWA (K), OSKAR GREINER, PATRYK LASEK, IGOR CHYCIŃSKI, OSKAR NOWAK, KRYSTIAN WORSKI, NATAN KANIECKI

Na zmiany wchodzili: BARTEK LESIAK, OLIVIER KWIT, KACPER ZACHWYC.

A już w najbliższą środę rewanżowy mecz z zespołem Górnika w lidze młodzika młodszego. Zbiórka zawodników godz. 14,45 stadion Piaskowa Góra. Mecz rozegrany zostanie o godzinie 15,30.