Ostatni sprawdzian Młodzików

W ubiegły piątek drużyna młodzików wzięła udział w turnieju Pożegnanie Wakacji zorganizowany przez Victorię Świebodzice. W turnieju wzięło udział 5 zespołów: AP Dzierżoniów, Gryf Świdnica, Baszta Wałbrzych, Victoria Świebodzice i nasz zespół. Grano systemem 1 raz 20 minut każdy z każdym. Nasza drużyna rozpoczęła turniej wakacyjnie. W meczu z gospodarzami podeszliśmy bardzo na luzie i skończyło się to niespodziewaną porażką 1 : 2 mimo iż to nasz zespół stworzył 7 100% sytuacji do zdobycia bramki strzelając tylko 1 gola, natomiast gospodarze mieli tylko 1 sytuację (strzał w słupek), a mimo to wygrali mecz. Pierwszą bramkę w nowym sezonie zdobył dla nas Filip Kot. W kolejnym pojedynku z Gryfem Świdnica zagraliśmy już bardziej skoncentrowani i pokonaliśmy zespół ze Świdnicy 2 : 0.  Trzeci pojedynek to zdecydowanie najlepszy mecz turnieju w którym naszym rywalem był zespół AP z Dzierżoniowa. Mnóstwo ciekawych akcji i walki na całym boisku, po kilka sytuacji do zdobycia, ale piłka wpadła do bramki tylko raz. Jej strzelcem był dla naszego zespołu Filip Kot. Ostatnie dw mecze to walka o zwycięstwo w turnieju. Najpierw Victoria Świebodzice mająca podobnie jak my 6 punktów po 3 meczach zremisowała z AP Dzierżoniów 1 : 1. Następnie nasz zespół zmierzył się z drużyną Baszty Wałbrzych. Nasz zespół mimo przewagi strzelił tylko 1 bramkę, do czego przyczynił się sędziujący turniej trener ze Świebodzic, skutecznie nie pozwalający na wykorzystanie sytuacji bramkowych przez nasz zespół.. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1 : 1, co premiowało gospodarzy, gdyż obydwie Victorie zdobyły po 7 punktów, ale w bezpośrednim pojedynku lepsza była ta ze Świebodzic. Bardzo pożyteczny sprawdzian przed rozpoczęciem sezonu..

Nasz zespół zagrał w składzie:

ŁUAKSZ MASTERNAK - MACIEJ MUSIAŁ, OSKAR GREINER, WOJTEK DERKACZ, BARTEK LESIAK, KUBA WIŚNIEWSKI, IGOR CHYCIŃSKI, FILIP KOT, KRYSTIAN WORSKI, , PATRYK WILCZYŃSKI, DOMINIK TRACIAK