Nocne granie naszych Żaków

Drużyna naszych żaków przygotowująca się do rozgrywek Ligi Okręgowej Żaka rozegrała w czwartek 19 Stycznia w hali AQUA-ZDROJU sparing z drużyną Żaków Górnika Zabrze. Mecz odbywał się w nietypowej porze. 100 minutowy pojedynek rozpoczął się o godzinie 20,30, a zakończył się o godzinie 22,10. Mecz zakończył się wynikiem 18 : 12 na korzyść Górnika Zabrze. Pewnym usprawiedliwieniem dla porażki naszego zespołu był fakt iż zagraliśmy mecz bez naszych bramkarzy (choroba, wyjazd z rodzicami) skorzystaliśmy z rezerwowych bramkarzy Górnika, ale tu wyszedł widoczny brak zrozumienia z drużyną co w konsekwencji spowodowało utratę kilku bramek. Był to bardzo pożyteczny sprawdzian, gdzie nie wynik był najważniejszy, ale możliwość konfrontacji umiejętności naszych zawodników z zespołem, który prezentował wysoki poziom, grający bardzo agresywnie, walczący na całym boisku. I na tle tak trudnego rywala, nasz zespół wypadł bardzo dobrze. Jedynym mankamentem w naszej grze jest skuteczność wynikająca z tego iż nie mamy możliwości treningów na pełnowymiarowych salach, co oczywiście rzutuje na naszą grę, a to w konsekwencji przekłada się na uzyskiwane wyniki w turniejach halowych. W naszym zespole najlepiej zaprezentowali się Sebastian Piwowarski, Igor Chyciński, Maciej Musiał, Olivier Kwit. Niezłe momenty gry miał Patryk Lasek, oraz Wojtek Derkacz. W drużynie zagrali również po raz pierwszy nowi zawodnicy w naszej Akademii z których najlepiej wypadł niesamowicie ambitny Oskar Karolak. Nietypowa pora rozgrywania tego sparingu, miała też wpływ na poczynania młodych zawodników, ale był to ze wszech miar pożyteczny sprawdzian dla oby dwóch zespołów. Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

Sebastian Piwowarski, Igor Chyciński, Maciej Musiał, Olivier Kwit, Patryk Lasek, Wojtek Derkacz, Damian Jura, Magda Sowa, Bartek Lesiak, Oskar Karolak, Patryk Moskal, Filip Kot, Boris Mojsa, Krystian Worski.

Bramki dla naszej drużyny strzelali:

Sebastain Piwowarski 4 - (54,90,91,97 min), Igor Chyciński 2 - (8 i 11 min), Damian Jura 2 (14 i 68 min), Olivier Kwit 93, Magda Sowa 94, Patryk Lasek 97 i bramkarz w 29 min.

4 Lutego naszych Żaków czeka turniej organizowany przez naszą Akademię w Starych Bogaczowicach.