Młodzicy nadrabiają zaległości

Po porażce z Basztą Wałbrzych nasza drużyna rozegrała awansem mecz z zespołem Zagłębia Wałbrzych. Po pokonaniu w poprzedniej rundzie rywali na ich boisku 5 : 2, tym razem to drużyna Zagłębia była faworytem. Nasza drużyna przystąpiła do meczu mocno osłabiona brakiem Kamila Gubały, Oskara Nowak, Tomka Marciniaka, Oliviera Kwita i Sebastiana Piwowarskiego. Z konieczności musieli zastąpić ich zawodnicy drużyny Młodzika Młodszego z rocznika 2007 i 2008. I ta młodziutka ekipa spisała się wprost rewelacyjnie pokonując rywali 4 : 2.  Mający ogromną przewagę warunków fizycznych zawodnicy Zagłębia starali się wykorzystać to uruchamiając szybkich napastników. Ale ogromna determinacja i wola walki sprawiły, że to nasz zespół w 7 minucie wyszedł na prowadzenie po pięknym strzale z dystansu Krystiana Worskiego. Gdy na 2 : 0 w 20 minucie podwyższyła kapitan zespołu Marta Sowa wydawało się, że mecz będziemy kontrolować i grać spokojnie. Ale w 25 minucie rywale zdobyli kontaktową bramkę i wydawało się, ze rywale przejmą inicjatywę. 2 minuty po zdobyciu bramki przez rywali świetne podanie Magdy Sowy wykorzystał Igor Chyciński i ponownie wyszliśmy na dwu bramkowe prowadzenie. Po przerwie mecz wyglądał podobnie jak do przerwy czyli mnóstwo walki na całym boisku i nie wykorzystane okazje do zdobycia bramki przez obydwie drużyny. 43 minuta i rywale ponownie zmniejszają dystans do naszego zespołu. 50 minuta to ponownie znakomita kontra zakończona celnym strzałem Igora Chycińskiego i znowu wychodzimy na 2 bramkowe prowadzenie. I mimo wielu okazji z obydwu stron wynik do końca nie uległ zmianie. Dla całego zespołu należą się ogromne słowa uznania za ogromny wysiłek włożony w ten mecz rozgrywany w dużym upale, gdzie nawet zawodnicy nie grający na co dzień w pierwszym zespole młodzików dołożyli swoją cegiełkę do tej ważnej wygranej, co daje nam na chwilę obecną 2 miejsce w tabeli. Nasz zespół wystąpił w składzie:

SZYMON TOMASIKIEWICZ - MACIEJ MUSIAŁ, KRYSTIAN WORSKI, MARTA SOWA, MAGDA SOWA, NATAN KANIECKI, OSKAR GREINER, PATRYK LASEK, BARTEK LESIAK, IGOR CHYCIŃSKI, FILIP KOT

Bramki zdobyli: IGOR CHYCIŃSKI 2 (27 I 50 MIN.) MARTA SOWA 20 MIN, KRYSTIAN WORSKI 7 MIN.