II Turniej ligi Żaka ozpn Wałbrzych

Niesamowity występ zanotował zespół Żaków Victorii podczas II turnieju Ligi Żaka OZPN Wałbrzych. Nasz zespół po pierwszym turnieju zajmował 3 miejsce z 2 porażkami z zespołami Włókniarza Głuszyca i Baszty Wałbrzych. Najpierw nasza drużyna rozegrała pojedynki eliminacyjne w szkole 21. Eliminacje  zakończyliśmy kompletem 5 zwycięstw pokonując kolejno drużyny Gwarka Wałbrzych 4 : 0, Football Academy 8 : 0, Olimpijczyka Wałbrzych 7 : 0, Górnika Gorce 4 : 1, Zdrój Jedlina Zdrój 1 : 0. W pierwszych meczach kapitalną dyspozycję strzelecką zaprezentował młodszy rocznikowo Oskar Karolak zdobywając 6 bramek. Od 3 meczu grał z nami Krystian Worski i od tego momentu zaczęła się fantastyczna gra naszego zespołu, a szale zwycięstwa przechylały na naszą stronę bramki lub akcje Krystiana, któremu dzielnie sekundowali zawodnicy pierwszej pierwszej piątki czyli świetnie grający w obronie jak również w akcjach ofensywnych Patryk Lasek oraz Bartek Lesiak, który oprócz obrony świetnie prezentował się w akcjach ofensywnych zdobywając piękne bramki strzałami z dystansu. Nieco słabszą skuteczność w eliminacjach powetowała sobie w meczach finałowych kapitan zespołu czyli Magda Sowa, która w każdym meczu finałowym zdobywała bramki, które decydowały o naszych zwycięstwach. Podczas turnieju wszyscy zawodnicy grający w polu zdobywali bramki, za co należą się brawa szczególnie tym którzy niezbyt długo trenują w naszym klubie czyli Borisowi Mojsie i Patrykowi Moskalowi. Swoją bramkę zdobył też kapitalnie grający w obronie w meczach finałowych Wojtek Derkacz. Brawo za tą bramkę zdobytą strzałem przez całe boisko. Po zakończeniu meczy eliminacyjnych prześliśmy do szkoły 26, gdzie rozegrane zostały finały. Już w pierwszym meczu mieliśmy okazję do rewanżu za porażkę 1 : 2 z Włókniarzem Głuszyca. Tym razem góra był zespół Victorii, a wynik 2 : 1 to najmniejsza kara jaka mogła spotkać zespół Włókniarza. W kolejnym meczu zagraliśmy z zespołem Baszty liderem po pierwszym turnieju z którym przegraliśmy 1 : 5 wyszliśmy z ogromną żądzą rewanżu. Ale to co pokazała nasza drużyna w tym meczu to było Mistrzostwo Świata. Cały zespół w składzie Artur Jurczak - Krystian Worski, Wojtek Derkacz, Patryk Lasek i Magda Sowa dał niesamowity popis dyscypliny taktycznej realizując wszystkie założenia, które przekazał trener, a to co pokazał Krystian Worski zdobywając w ciągu 1,5 minuty klasycznego hat-tricka, a do tego dodała swoją bramkę Magda Sowa przeciwnicy nie mieli żadnego pomysłu na grę i nawet samobójcza bramka na 1 : 4 nie zmieni opinii, że w meczu tym różnica dzieląca obydwa zespoły to przynajmniej 2 klasy. Victoria - Baszta Wałbrzych 4 : 1. Ostatni mecz to pojedynek z Górnikiem Nowe Miasto, i aby dogonić po 2 turniejach zespół Baszty (Baszta przegrała także ze Zdrojem Jedlina 3 : 4) musieliśmy ten mecz wygrać. I dzięki niezawodnej Magdzie Sowie oraz Wojtkowi Derkaczowi pokonaliśmy rywali 2 : 0 kończąc drugą rundę rozgrywek o Mistrzostwo Żaków OZPN Wałbrzych z kompletem punktów, co pozwoliło nam zrównać się punktami z liderującym do tej pory zespołem Baszty. Brawo dla całej drużyny - byliście niesamowici. I jeszcze słowo o bramkarzach albowiem Artur Jurczak i Gracjan Dawidziak debiutowali w naszych barwach w rozgrywkach to zdecydowanie palma pierwszeństwa należy się Arturowi, który zaprezentował się bardzo dobrze i oby tak dalej. Skład naszej drużyny:

ARTUR JURCZAK, GRACJAN DAWIDZIAK - bramkarze, oraz KRYSTIAN WORSKI, PATRYK LASEK, MAGDA SOWA, WOJTEK DERKACZ, BARTEK LESIAK, BORIS MOJSA, PATRYK MOSKAL, OSKAR KAROLAK.

Bramki dla naszego zespołu strzelali:

KRYSTIAN WORSKI 10, MAGDA SOWA 7, OSKAR KAROLAK 6, BARTEK LESIAK 4, PATRYK LASEK 2 oraz PATRYK MOSKAL, BORIS MOJSA, WOJTEK DERKACZ po 1

Wyniki drużyny Victorii podczas II Turnieju Ligi Żaka:

VICTORIA - GWAREK WAŁBRZYCH 4 : 0

VICTORIA - FC ACADEMY 8 : 0