Historyczne zwycięstwo

Występująca po raz pierwszy w rozgrywkach drużyna naszych młodzików odniosła swoje pierwsze zwycięstwo. W rozegranym na stadionie przy ul. Kusocińskiego meczu z drużyną SP Szczyt-Boguszów-Gorce nasi zawodnicy pokonali rywali 6 : 4. Zaczęło się dość przyjemnie, bo już w 1 minucie swoją kolejną bramkę strzelił Damian Jura. Potem było już tylko gorzej. Nasi obrońcy zaczęli popełniać błędy, a gapiostwo naszego bramkarza spowodowało, że rywale wyszli na prowadzenie 2 : 1. Kolejny raz nasz przeciwnik zdecydowanie przewyższał nas warunkami fizycznymi. Ale przykład waleczności dał nasz kapitan Damian Pałczyński i po świetnej akcji doprowadził do wyrównania. Do przerwy więcej bramek nie padło mimo iż w 18 minucie trener wymienił cały zespół, a na boisku pojawili się 7 i 8 latkowie. II połowę rozpoczęliśmy od gry w najsilniejszym ustawieniu. Przyniosło to efekty bramkowe a bramki zdobyli w 35 minucie Dominik Janik, w 42 Damian Pałczyński i 45 Kamil Kraczkowski. W tym momencie trener wymienił cały zespół, lecz tym razem nasi żacy nie dali rady utrzymać wyniku. Najpierw po kolejnym błędzie naszego bramkarza zdobyli 3 bramkę, a po chwili po błędzie całej obrony straciliśmy kolejną bramkę. Ale to było wszystko na co stać było drużynę Szczytu i pierwsze nasz zwycięstwo stało się faktem. Ponieważ zwycięzców się nie sądzi  brawo dla całej drużyny.

W meczu ze Szczytem wystąpili:

DOMINIK PYTLAK, DAMIAN PAŁCZYŃSKI, MARTA SOWA, MAGDA SOWA, DAMIAN JURA, FILIP ARTELIK, DOMINIK JANIK, KRYSTIAN WORSKI, SEBASTIAN PIWOWARSKI, MARTIN GALARA, MARCIN GILETA, TOMASZ MARCINIAK, KAMIL KRACZKOWSKI, OLIVIER KWIT, PATRYK LASEK, BARTOSZ LESIAK, ARKADIUSZ KWIATEK

A już w najbliższą sobotę 2 drużyny orlików wezmą udział w I rundzie turnieju orlika OZPN Wałbrzych

W galerii zdjęcia z pierwszego zwycięstwa w lidze młodzika. za zdjęcia dziękuję p. Marcinowi Lesiakowi.