Turniej żaków Jako Javoria Cup

Relacja trenera Tomasza Sowy z Turnieju Jako Javoria Cup 12.02.2017. W najnowszej galerii zdjęcia z turnieju w Jaworze autorstwa p. Marcina Lesiaka - dziękuję p. Marcinowi.

JAKO JAVORIA CUP 2017
12.02.2017 r. w Jaworze odbył się turniej JAKO JAVORIA CUP 2017, w którym udział wzięła drużyna naszych Żaków. Turniej miał bardzo mocną obsadę i był perfekcyjnie zorganizowany, a Victoria zajęła w nim 6. miejsce.
VICTORIA WAŁBRZYCH - POLONIA STAL ŚWIDNICA 0 : 3
W pierwszym meczu turnieju zmierzyliśmy się z zespołem Polonii Stali Świdnica. Przez 9 minut gry (mecze trwały po 10 min.) praktycznie nie schodziliśmy z połowy przeciwnika. Graliśmy, walczyliśmy i byliśmy "do bólu" nieskuteczni. W tym czasie rywale wyprowadzili dwie kontry i prowadzili 2:0! W ostatniej minucie meczu na boisku przebywali już tylko najmłodsi i najmniej doświadczeni zawodnicy Victorii i wtedy Polonia przejęła inicjatywę strzelając trzecią bramkę.
VICTORIA WAŁBRZYCH - AMP BUDZISZÓW WIELKI 2 : 2
Ten mecz niewiele różnił się od poprzedniego. Z tą tylko różnicą, że nasza przewaga była wręcz przygniatająca! Zdominowaliśmy ten mecz całkowicie. I po bramkach Bartka Lesiaka i Magdy Sowy prowadziliśmy już 2:0. I wtedy znowu pozwoliliśmy rywalom na wyprowadzenie dwóch kontrataków i... zremisowaliśmy wygrany mecz.
VICTORIA WAŁBRZYCH - JAVORIA II JAWOR 3 : 2
Gospodarze wystawili w tym turnieju dwie drużyny i, jak to często bywa, jako "drugi" występował w praktyce ten "pierwszy". Przed tygodniem, na turnieju w Starych Bogaczowicach, zremisowaliśmy z tym rywalem 0:0 (był to jedyny mecz tamtego turnieju, w którym nie odnieśliśmy zwycięstwa). Tym razem znowu obserwowaliśmy bardzo zacięty i wyrównany mecz. I trzeba pochwalić naszych Żaczków za najlepszy mecz w turnieju! To był pokaz prawdziwej piłki nożnej. Super mecz rozegrał Patryk Lasek, który strzelił dwie bramki i był w tym meczu najlepszy na boisku! Trzecia bramka została uznana jako samobójcza ale największy udział miał przy niej Bartek Lesiak, który świetnie wykonał rzut rożny (w sumie dwie bramki w tym meczu padły po doskonale wykonanych przez Bartka "rogach").
VICTORIA WAŁBRZYCH - PUSZCZA NIEPOŁOMICE 0 : 3
Aby awansować do półfinału musieliśmy wygrać ten mecz. Zadanie było bardzo trudne bo zespół Puszczy grał najlepszą piłkę spośród wszystkich uczestników turnieju (świetna Akademia działająca przy klubie, który w ubiegłym sezonie występował w I Lidze!). Niestety nasz zespół nie podjął walki i zasłużenie przegrał 0:3.
VICTORIA WAŁBRZYCH - JAVORIA JAWOR 0 : 2
W meczu o 5. miejsce spotkaliśmy się z pierwszym zespołem gospodarzy. Nie mieliśmy już sił - i niestety - ochoty na grę i przegraliśmy to bezbarwne spotkanie 0:2.
Victoria Wałbrzych - 5 meczów, 1 zwycięstwo - 1 remis - 3 porażki, bramki 5 : 12
VICTORIA WAŁBRZYCH: Wojciech Jastrząbek - Bartosz Lesiak (kapitan, 1 gol), Wojciech Derkacz, Magda Sowa (1 gol), Patryk Lasek (2 gole) oraz Oskar Karolak, Kamil Garula, Patryk Moskal, Paweł Jastrząbek, Maciej Musiał (zagrał tylko w dwóch meczach z powodu kłopotów zdrowotnych). Trener - Tomasz Sowa.