Turniej Orlików w hali wałbrzyskiej TOYOTY

3 Lutego w hali wałbrzyskiej TOYOTY odbył się 4 Turniej Orlików o Puchar Prezesa PUKS Victoria Wałbrzych. W turnieju wystąpiło 8 zespołów podzielonych na 2 grupy, które po rozegraniu meczy grupowych wystąpili w meczach finałowych również podzieleni na 2 grupy Ligę Mistrzów i Ligę Europy. W Lidze Mistrzów zagrały 2 pierwsze zespoły każdej z grup, w Lidze Europy drużyny, które zajęły 3 i 4 miejsce w grupie. W grupie I nasz zespół zmierzył się z z drużynami Zagłębia Wałbrzych, Kamiennogórskiej Akademii Piłkarskiej II i Pogoni Pieszyce odnosząc komplet 3 zwycięstw. Drugie miejsce zajął zespół Akademii z Kamiennej Góry i te dwa zespoły awansowały do Ligi Mistrzów. W Lidze Mistrzów nasz zespół ponownie pokonał drużynę z Kamiennej Góry, ale w 2 kolejnych doznaliśmy 2 porażek przegrywając z drużynami z Lwówka Śl. i Baszty Wałbrzych zajmując ostatecznie 3 miejsce w turnieju. Nasz zespół prezentował się bardzo dobrze piłkarsko, natomiast zawiodła nas w tym turnieju skuteczność, co w konsekwencji wyłączyło nas z walki o zwycięstwo w turnieju. Ale mimo pewnego niedosytu należy uznać nasz występ za bardzo udany, czego dowodem jest tytuł najlepszego strzelca, który przypadł Krystianowi Worskiemu zdobywcy 7 bramek. Ponadto w każdym zespole wybrany został najlepszy zawodnik w ocenie trenera. W naszym zespole statuetkę zdobył Patryk Lasek. Również pozostali nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze i każdy z nich wniósł swój wkład w zdobycie przez nas 3 miejsca w turnieju. Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

FILIP KOT – KRYSTIAN WORSKI, PATRYK LASEK, TOMEK MARCINIAK, OLIVIER KWIT, BARTOSZ LESIAK, WOJTEK DERKACZ, NATAN KANIECKI, OSKAR GREINER, KUBA KAMIŃSKI.

Bramki dla naszego zespołu zdobywali:

KRYSTIAN WORSKI 7, PATRYK LASEK i NATAN KANIECKI PO 1.

Wyniki naszej drużyny podczas turnieju „Victoria-Cup”:.

W grupie;

AP VICTORIA – ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH 2 : 0

AP VICTORIA – KAP KAMIENNA GÓRA 3 : 1

AP VICTORIA – POGOŃ PIESZYCE 2 : 1

LIGA MISTRZÓW:

AP VICTORIA – KAP KAMIENNA GÓRA 1 : 0

AP VICTORIA – FOOTBALL ACADEMY LWÓWEK ŚL. 1 : 2

AP VICTORIA – BASZTA WAŁBRZYCH 0 : 4

W najnowszej galerii zdjęcia z turnieju autorstwa p. Marcina Lesiaka

Chciałbym podziękować rodzicom pp. Pawłowi i Katarzynie Lasek, p. Marcinowi Lesiakowi

i p. Krzysztofowi Kanieckiemu za ogrom pracy wniesiony przy organizacji turnieju jak i podczas jego trwania.