Turniej I ligi Żaka

W poniedziałek odbył się turniej I Ligi Żaka OZPN Wałbrzych. Nas reprezentowali w większości młodsi rocznikowo zawodnicy, co w tym wieku ma niebagatelne znaczenie. Mimo bardzo dużej różnicy i przewagi fizycznej naszych rywali ( oprócz drużyny Górnika Wałbrzych) nasz zespół zagrał bardzo ambitnie wszystkie mecze i mimo iż nie udało się nam utrzymać w pierwszej lidze, to wszyscy występujący w poniedziałkowe deszczowe popołudnie zawodnicy zostawili mnóstwo zdrowia na boisku prezentując mimo mniejszych umiejętności niesamowitą ambicję i waleczność. widoczne to było szczególnie w meczu z późniejszymi zwycięzcami turnieju ekipą Akademii Piłkarskiej z Kamiennej Góry. Ale po kolei. Turniej rozpoczęliśmy od meczu z  zespołem Baszty Wałbrzych, trochę nie przygotowani, albowiem organizatorzy zmienili kolejność meczy i zamiast grać 2 mecz turnieju rozpoczynaliśmy turniej i zagraliśmy praktycznie bez rozgrzewki. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa meczu z Basztą zakończy się remisowo samobójczy strzał najmłodszego w naszej ekipie Oskara Siemińskiego (rocznik 2012 rywale to rocznik 2009). Po przerwie załamanie w naszej drużynie wykorzystali rywale strzelając kolejne 2 bramki i nasza porażka 0 : 3 stała się faktem. W drugim meczu z ekipą z Kamiennej Góry daliśmy pokaz niesamowitej ambicji i walki na całym boisku przez wszystkich zawodników, co spowodowało, że rywale nastawieni na wysokie zwycięstwo zdobyli tylko 1 bramkę, ale wystarczyło to wygrania meczu. Ogromny żal i szkoda naszych niesamowicie walczących dzieciaków. O naszej postawie niech świadczy fakt, że mając młodszy wiekowo zespół przegraliśmy z zespołem Baszty Wałbrzych 0 : 3, podczas gdy Baszta pokonała zespół Górnika aż 8 : 0. W ostatnich meczach zespół z Kamiennej Góry pokonał faworyzowany zespół Baszty 2 : 0 i wygrał pierwszy turniej Ligi Żaka. W ostatnim meczu zmierzyły się zespoły walczące o utrzymanie w I lidze Żaka. Mecz zakończył się remisem 1 : 1, ale dla nas był to pyrrusowy sukces, bowiem remis ten premiował pozostanie w I lidze zespół Górnika Wałbrzych. Szkoda, bowiem mieliśmy mimo młodszego składu realne szanse na pozostanie w I Lidze, ale tym razem jeszcze się nie udało. Cieszy to, że ta młoda drużyna nie doznawała pogromów jak np. Górnik w meczu z Basztą, ale potrafiliśmy w meczu ze zwycięzcą turnieju ponieść 1 bramkową porażkę podczas gdy główny faworyt przegrał (Baszta) przegrał 0 :2. Brawo dzieciaki. Ale na szczególne słowa pochwały w naszej ekipie zasłużył nasz bramkarz Gracjan Dawidziak, który kilkakrotnie bronił w beznadziejnych sytuacjach i to głównie jego postawie zawdzięczamy naprawdę przyzwoite wyniki podczas turnieju. Nasza drużyna w turnieju I Ligi Żaka wystąpiła w składzie:

GRACJAN DAWIDZIAK, PAWEŁ JASTRZĄBEK, MARCIN KŁOS, BRAJAN PODBORNY, FABIAN KROK, FRANIO SIWEK, OSKAR SIEMIŃSKI.

A  już w najbliższy poniedziałek drugi turniej Ligi Orlika, w którym zespół naszych Orlików zadebiutuje w I lidze. Życzymy powodzenia. Skład podany zostanie w czwartek po meczu z Olimpijczykiem Wałbrzych, który rozpocznie się o godzinie 17,30 stadion na Piaskowej Górze.