Super występ skrzatów naszej Akademii

Wtorkowe popołudnie hala PSP 21 była miejscem turnieju skrzatów zorganizowanego przez OZPN Wałbrzych z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. 12 zespołów podzielonych zostało na 2 grupy tak więc każdy zespół rozegrał 5 meczu grupowych, a następnie rozegrano rundę finałową w której spotkały się zespoły z tych samych miejsc w grupach. Mecze rozgrywano systemem 4 x 4. Nasz zespół wystąpił w zaledwie 5 osobowym składzie (z 1 rezerwowym), a w składzie mieliśmy 2 pięciolatków i 1 sześciolatka. Ale to co pokazali nasi zawodnicy wydawało by się skazani na pożarcie, ze względu na różnicę wieku, warunków fizycznych oraz umiejętności że poniesiemy same porażki i to bardzo wysokie, a tymczasem nasz zespół w rozgrywkach grupowych odniósł 2 zwycięstwa, 2 mecze zremisował i poniósł 1 pechową porażkę 0 : 1. W rundzie finałowej pokonaliśmy I zespół Olimpijczyka Wałbrzych 1 : 0 odnosząc 3 zwycięstwo w turnieju. W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja, wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami i każdy otrzymał piękny olbrzymi medal ufundowany przez OZPN Wałbrzych. Do tego sukcesu jakim było niewątpliwie odniesienie 3 zwycięstw i zremisowanie 2 meczy w tym remis z zespołem, który wydawał się zdecydowanie najlepszy czyli Basztą Wałbrzych jest ogromnym sukcesem naszej ekipy której zdecydowanym liderem i zdobywcą wszystkich bramek był Wojtek Derkacz, kilkoma świetnymi interwencjami popisał się w bramce Tymon Olszański, waleczny jak zawsze był Paweł Jastrząbek, a dwaj pięciolatkowie w tym szczególnie Fabian Krok który kilkakrotnie popisał się świetnymi wejściami przerywając akcje rywali. Tak więc udany ze wszech miar turniej i oczywiście prezent na Dzień Dziecka w postaci pięknych medali.

Skład naszej drużyny:

WOJTEK DERKACZ, TYMON OLSZAŃSKI, FABIAN KROK, PAWEŁ JASTRZĄBEK, PASCAL OLSZÓWKA