Mecz młoldzików młodszych z MKS Szczawno Zdrój
Zwycięstwo w Lidze Młodzika Młodszego
Victoria Wałbrzych - MKS Szczawno Zdrój 4:3 (3:0)
W sobotę, 20.05.2017 r. o godz. 10:00 na stadionie przy ul. Kusocińskiego rozegraliśmy mecz w Lidze Młodzika Młodszego z zespołem MKS Szczawno Zdrój. Spotkanie stało na wysokim poziomie. Było w nim dużo sytuacji podbramkowych, dużo walki i emocje do ostatniego gwizdka sędziego. Zaczęło się idealnie dla Victorii. Już w 1 min. meczu przeprowadziliśmy atak, po którym wykonywaliśmy rzut rożny. Dobre dośrodkowanie wykorzystał Tomek Marciniak i z bliskiej odległości strzelił pierwszą bramkę dla naszego zespołu. To pozwoliło nam na spokojną grę i kontrolę nad przebiegiem spotkania. W 14 i 15 min. Oskar Nowak strzelił dwie kolejne bramki i do przerwy nic nieprzewidzianego już się nie wydarzyło.
Drugą część spotkania zaczęliśmy źle i w 31 min. rywale strzelili pierwsza bramkę. Od tego momentu goście nawiązali bardziej wyrównaną walka i emocje wyraźnie wzrosły. Po kilku niewykorzystanych sytuacjach (z obu stron) MKS 3:2 i nadal byliśmy świadkami bardzo ciekawego spotkania. Ale już po 2 min. Oskar Nowak zdobył swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu i ponownie odzyskaliśmy kontrolę nad meczem. W końcówce z boiska zeszli najlepsi w naszym zespole: Oskar Nowak, Tomek Marciniak i Marta Sowa. A odpowiedzialność za wynik spadła na "młodzież". I nie było źe do 59 min. Wtedy goście wyprowadzili szybką kontrę, po której strzelili trzecią bramkę, kolejny raz łapiąc kontakt. Sędzia przedłużył mecz o minutę a MKS zaatakował jeszcze raz. W naszym polu karnym powstało spore zamieszanie ale nasi "młodzi" radzili sobie w nim całkiem dobrze i nie pozwalali rywalom na oddanie strzału. I wtedy "zabłysnął" nasz bramkarz, Kamil Gubała. Zamiast pilnować bramki, wybiegł na ósmy metr i, zupełnie bez powodu, "wyciął" od tyłu jednego z przeciwników!!! Sędzia podyktował rzut karny dla MKS-u. I tylko, ze znanych sobie przyczyn, nie wyrzucił Kamila z boiska... A "czerwień" należała mu się w 100%! Na szczęście zawodnik, który wykonywał karnego, nie trafił w bramkę i sędzia zakończył mecz.
Victoria: Kamil Gubała - Oskar Greiner, Tomasz Marciniak (1 gol), Marta Sowa (kapitan), Maciej Musiał - Olivier Kwit, Oskar Nowak (3 gole), Damian Jura - Sebastian Piwowarski oraz Bartosz Lesiak, Patryk Lasek, Krystian Worski, trener Tomasz Sowa.