Żaki grały w hali Wałbrzyskich Mistrzów
Relacja Trenera Tomasza Sowy z turnieju Żaków, który odbył się w hali Wałbrzyskich Mistrzów.
ŚWIETNY WYSTĘP ŻAKÓW W HALI WAŁBRZYSKICH MISTRZÓW!
05.03.2017 r. w Hali Wałbrzyskich Mistrzów odbył się turniej Żaków zorganizowany przez SP Diament. Wzięło w nim udział siedem zespołów, a nasza drużyna zaprezentowała się wprost rewelacyjnie! Grano systemem każdy z każdym, 10 minut bez przerwy, czterech zawodników w polu plus bramkarz. Nie było końcowej klasyfikacji, wyboru króla strzelców, najlepszego zawodnika ani bramkarza.
Pierwszy raz od dawna zagraliśmy niemal w pełnym składzie (zabrakło tylko chorej Magdy Sowy) i od razu przełożyło się to na poziom naszej gry. Byliśmy zdecydowanie najlepiej wyszkolonym, grającym najlepszą piłkę zespołem spośród wszystkich uczestników turnieju! Było wszystko: gra piłką - dokładne, celne podania; szybkie akcje ofensywne; dobre ustawienie; perfekcyjnie wykonywane stałe fragmenty gry; duża ilość strzałów; wymienność pozycji; dobre, skuteczne krycie i dużo walki. Naszą grę oglądało się z wielką przyjemnością i satysfakcją, że Żaki Victorii potrafią tak grać!
W bramce zagrał debiutant, Gracjan Dawidziak i, mimo bardzo małego doświadczenia, pokazał, że ma "papiery" na dobrego "łapacza"! Grał bardzo odważnie, obronił wszystko co mógł i w całym turnieju wpuścił tylko 3 bramki!!! Z zawodników z pola jak "profesorowie" zagrali nasi podstawowi zawodnicy: Patryk Lasek - kapitan i "mózg" drużyny, wszystko co robił w tym turnieju było wykonane po prostu perfekcyjnie! Krystian Worski - najlepszy turniej Krychy w tym roku! Najskuteczniejszy zawodnik drużyny (a grał w obronie), twardy w defensywie, zdecydowany i dynamiczny w ataku! Rewelacja! Bartek Lesiak - podobnie jak Krycha, zaliczył najlepszy występ od dawna. Twarda walka, nieustępliwość, spokój w grze, skuteczność pod bramką rywali. Super występ! Oli Kwit - genialna gra z "klepki", dobra skuteczność, świetne "czytanie gry", szybkość i zdecydowanie. Wielkie brawa! Kapitalnie zagrali również nasi "młodzi": Wojtek Derkacz - prawdziwy twardziel! Nikogo się nie bał, nikomu nie ustępował w walce. A do tego potrafił skutecznie włączać się do akcji ofensywnych. Oskar Karolak - potwierdził cechy, które pokazał już w pierwszym turnieju Ligi Żaka. Waleczny, szybki, odważny. Braki w doświadczeniu nadrabiał ambicją i inteligencją! Kolejny "materiał" na dobrego piłkarza. I wreszcie dwaj zawodnicy, którzy są z drużyną najkrócej: Mati Bartkowiak i Kuba Czyż. Swoją ambicją i pozytywnym nastawieniem mogliby obdzielić wszystkie drużyny biorące udział w turnieju! Jeszcze muszą zgrać się z drużyną i nabrać doświadczenia. Ale jeżeli będą pracowali na treningach i regularnie grali, na pewno szybko dorównają bardziej doświadczonym zawodnikom. Brawo chłopaki!
Victoria Wałbrzych - Zagłębie Wałbrzych 2:0
bramki: Bartek Lesiak, Krystian Worski.
Victoria Wałbrzych - Włókniarz Głuszyca 3:0
bramki: Krystian Worski - 2, Patryk Lasek (udany rewanż za pechową porażkę w Lidze Żaka).
Victoria Wałbrzych - Gwarek Wałbrzych 3:1
bramki: Oli Kwit - 2, Bartek Lesiak.
Victoria Wałbrzych - Football Acedemy Wałbrzych 1:1
bramka: Oli Kwit (jedyny mecz w turnieju, którego nie wygraliśmy, ale trzeba zauważyć, że był to tylko "wypadek przy pracy").
Victoria Wałbrzych - Diament Wałbrzych 4:0
bramki: Wojtek Derkacz - 2, Oskar Karolak, Mati Bartkowiak (przez całe 10 minut grali tylko "młodzi" - rewelacyjni!).
Victoria Wałbrzych - Football Academy II Wałbrzych 4:1
bramki: Krystian Worski - 2, Bartek Lesiak, Oli Kwit (FA II to w praktyce pierwszy, silniejszy zespół).
Victoria Wałbrzych: 6 meczów, 5 zwycięstw, 1 remis, bramki 17:3!
Victoria Wałbrzych: Gracjan Dawidziak (bramkarz) - Patryk Lasek (kapitan - 1 gol), Krystian Worski (5 goli), Bartosz Lesiak (3 gole), Olivier Kwit (4 gole) oraz Wojciech Derkacz (2 gole), Mateusz Bartkowiak (1 gol), Oskar Karolak (1 gol), Jakub Czyż - trener Tomasz Sowa.