V TURNIEJ MŁODZIKÓW VICTORIA-CUP

Zanim przejdę do relacji chciałbym bardzo podziękować grupie rodziców, bez pomocy których bardzo ciężko było by przeprowadzić turniej, tym bardziej, że przybył jeden zespół więcej (nie potwierdził uczestnictwa) i trzeba było wszystko opracować od nowa. Dziękuję p. Krzysztofowi Worskiemu i Pawłowi Laskowi za pracę przy obsłudze turnieju, pani Katarzynie Lasek za obsługę cateringową, oraz Państwu Lesiakom za pomoc przed rozpoczęciem turnieju.

W sobotę 23 Stycznia w Hali Wałbrzyskich Mistrzów rozegrano V edycję turnieju o Puchar Prezesa PUKS Victoria Wałbrzych. W turnieju wzięło udział 9 zespołów, podzielonych drogą losowania na 3 grupy. Los skojarzył w grupie 2 oprócz naszego zespołu drugi wałbrzyski zespół Gwarek Wałbrzych, oraz Pogoń Pieszyce. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Gwarkiem Wałbrzych pokonując lokalnego rywala 4 : 0. Wynik zaskakuje, ale to zasługa rozgrywającego kapitalny mecz Krystiana Worskiego, który był bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem turnieju zdobywając.ponadto tytuł króla strzelca turnieju (12 bramek). Po meczu z Gwarkiem zmierzyliśmy się z Pogonią Pieszyce gromiąc rywali 8 : 1. Jedyną bramkę straciliśmy po błędzie naszego bramkarza Bruna Betki, ale był to jedyny błąd podczas turnieju naszego bramkarza z drużyny Orlików, który czyni systematyczne postępy. Po rozegraniu meczy grupowych w 2 rundzie zespoły rywalizowały w grupach według zajętych miejsc w grupach. Zwycięzcy rywalizowali w grupie pierwszej, drugich miejsc w grupie 2, a z trzecich w grupie 3. Rywalizacja w grupie pierwszej w której zmierzyłiśmy się z faworytem Gryfem I Świdnica i Orlikiem Kłodzko. Już w pierwszym meczu zdeklasowaliśmy zespół Gryfa 3 : 0 i był to najniższy wymiarjaki mógł spotkać zespół Gryfa. W drugim meczu po początkowym problemach pokonaliśmy drużynę Orlika Kłodzko 7 : 0. Ostatecznie do rywalizacji o zwycięstwo w turnieju w 3 rundzie zmierzyliśmy się w grupie z Orlikiem Kłodzko (zaliczony wynik z II rundy) oraz Gryfem II Świdnica. Drugi zespół Gryfa postawił nam zdecydowanie trudniejsze warunki gry od pierwszego zespołu, i mimo naszej przewagi mecz zakończył się naszą wygraną 1 : 0, co przypieczętowało nasze zwycięstwo w turnieju. Wręczenie nagród zakończyło ten bardzo udany dla nas turniej, gdzie oprócz tytułu króla strzelców, najlepszym zawodnikiem wybrany został Patryk Lasek. W naszym zespole wyróżnił się też Wojtek Derkacz, a kilkoma bardzo udanymi interwencjami popisał się w bramce Bruno Betka. Odnotować trzeba też zdobytą bramkę przez Maksa Sokołowskiego z ekipy orlików. Wysoki i bardzo wyrównany poziom, o czym świadczą wyniki z grupy 3, gdy w pierwszej rundzie wszystkie mecze zakończyły się remisami.

Nasz zespół wystąpił w składzie:

BRUNO BETKA - PATRYK LASEK, KRYSTIAN WORSKI, WOJTEK DERKACZ, IGOR CHYCIŃSKI, BARTEK LESIAK I MAKSYMILIAN SOKOŁOWSKI

Wyniki naszego zespołu podczas turnieju:

I runda:

VICTORIA - GWREK WAŁBRZYCH 4 : 0