Turniej w Zakopanem

Zaraz po zakończeniu roku szkolnego w sobotę o 5 rano udaliśmy się na 6 dni do Zakopanego aby wziąść udział w turnieju TATRY-CUP 2017. Wystartowaliśmy w 2 kategoriach drużynami Akademii i 2 z klubu PUKS Victoria. Wszystkie drużyny wystąpiły ( z różnych powodów) w osłabionych składach a i tak wyniki zasługują na uznanie. Chociaż trzeba wspomnieć,  że spory udział w wynikach mieli sędziowie, którzy szczególnie w kategorii trampkarzy i juniorów młodszych prezentowali żenujący poziom i wypaczyli sporo wyników krzywdząc kilka drużyn w tym szczególnie naszych trampkarzy (rocznik 2003 i młodsi) gdyż drużyna nasza powinna przy normalnym sędziowaniu znaleźć się przynajmniej w półfinałach, ale nie dopuścili do tego sędziowie.W kategorii juniora mieli sędziowie Ostatecznie trampkarze zajęli 6 miejsce wśród 24 drużyn, podobnie jak juniorzy młodsi, którzy też zakończyli rozgrywki na 6 miejscu wśród 18 zespołów. Najgorzej choć miejsce nie oddaje tego co prezentował nasz zespół wypadła drużyna orlików zajmując 7 miejsce wśród 24 drużyn. Ale wpływ na to miałą słaba postawa w 1 dniu turnieju, oraz wyjątkowy pech drugiego dnia, gdy przegraliśmy 2 mecze w ostatnich sekundach, a najbardziej bolała porażka ze szkockim zespołem Eagles Glasgow 2 : 3, gdy gra toczyła się przez prawie cały mecz na połowie rywali, a straciliśmy bramkę na 2 : 3 na 2 sekundy przed końcem meczu. Ostatecznie przyszło nam zagrać o 7 miejsce i po wygraniu zakończyliśmy turniej na 7 miejscu. Na koniec o drużynie żaków naszej Akademii. Drużyna również w niepełnym składzie z zawodnikami nawet o 4 młodszymi od rywali (Pascal Olszówka, 3 lata młodszy Antek Furmaniak, czy zaledwie po 2 treningach Magdalena Buba). Praktycznie mieliśmy tylko 1 zmiennika co szczególnie odbiło się na nas drugiego dnia turnieju, albowiem po wycofaniu się 1 drużyny organizatorzy zafundowali nam 3 mecze pod rząd i po zaledwie 15 minutowej przerwie 4. Pomimo tych przeciwności losu nasze żaki wykonały nieprawdopodobną pracę. Mając 9 drużynową grupę musieliśmy rozegrać w ciągu 2 dni 8 meczy, co na tak okrojony skład było tytaniczną pracą. I tu nasze żaki pokazały niesamowitą determinację walcząc ze znanymi klubami w szkoleniu dzieci mającymi po 16 zawodników w składzie, a mimo to w grupie eliminacyjnej nasza drużyna odniosła 5 zwycięstw i remisując 3 mecze bez porażki zakończyliśmy mecze grupowe pokonując m.in. zespoły Jadwigi Kraków, Broni Radom czy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Jako jedyni nie przegraliśmy z najlepszym zespołem naszej grupy RAP Radomsko. Z 15 punktami zajęliśmy 3 miejsce w grupie i w kolejnej odsłonie za rywali mieliśmy szkocką drużynę EAGLES GLASGOW, oraz Akademię piłkarską, której właścicielem jest były reprezentant Polski Roman Kosecki KOSA KONSTANCIN. Ale było to po dniu przerwy podczas której wzięliśmy udział w pikniku piłkarskim z wieloma atrakcjami i spotkaniem z 70 krotnym reprezentantem Polski Piotrem Świerczewskim, oraz oglądaniem popisów w trickach piłkarskich byłego Mistrza Świata Pawła Skóry, oraz wizycie w termach Gorący Potok w Szaflarach przystąpiliśmy do walki o jak najlepsze miejsce w turniej. W pierwszym meczu ze szkockimi Orłami zremisowaliśmy 0 : 0 podobnie jak w kolejnym meczu w Kosą Konstancin. Te dwa remisy dały nam awans do ćwierćfinału gdzie pokonaliśmy zespół Orzeł Siemiatycze i awansowaliśmy do półfinału. Tu natrafiliśmy na najlepszy zespół naszej grupy w eliminacjach RAP Radomsko i po przepięknej indywidualnej akcji w 2 minucie meczu przez najlepszego strzelca turnieju i jednego z najlepszych zawodników turnieju Krystiana Worskiego pokonaliśmy rywali 1 : 0 i awansowaliśmy do finału. W finale ponownie naszym rywalem była Akademia Romana Koseckiego KOSA KONSTANCIN. Mimo przeogromnego zmęczenia to nasza drużyna dyktowała warunki gry , ale mimo przewagi nie udało się nam zdobyć bramki i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. I tu lepsi okazali się rywale wygrywając 1 : 0. Mimo porażki jest to ogromny sukces naszej drużyny, gdzie wszyscy zasłużyli na słowa pochwały, ale zdecydowanie na pierwszy plan wysunął się Krystian Worski, któremu niewiele ustępowali Patryk Lasek i Wojtek Derkacz. Niewiele ustępowały naszym chłopakom dziewczyny czyli Wiktoria Szymańska, która zagrała po blisko 4 miesięcznej przerwie i Magda Sowa. Podstawowy skład uzupełniali Wojtek i Paweł Jastrząbek, którzy grali na zmianę w pierwszym składzie. Drużynę uzupełniali zmiennicy Antoś Furmaniak, Pascal Olszówka i Magdalena Buba. Nagrody wręczał wszystkim zespołom, oraz wyróżnionym zawodnikom Piotr Świerczewski.

Sklady pozostałych zespołów:

Orliki: S. OLSZÓWKA - bramkarz oraz T. MARCINIAK, M. MUSIAŁ, O. GREINER, K. GARULA, M. KAZIMIEREK, F. KOT, K. ZUWAŁA, A. BŁASZKIEWICZ, K.MULARZ, M. BAKALARCZYK

Trampkarze: S. TOMASIKIEWICZ - bramkarz oraz K. MARKOWSKI, T. MALEWICZ, D. BOGDAN, O. NOWAK, M. BOGDAN, D. KORUS, D. RASZYK, M. SOWA, M. NIEMIROWSKI

Juniorzy:Ł. PAŃSKI - bramkarz oraz K. SIKORSKI, O. SIARA, D. FILIPIAK, M. BRONIEK, A. KRZYŚKOW, T. KASPEREK, E. SZYMANEK

W zespole trampkarzy wyróżniającymi się postaciami byli Andrzej Krzyśkowi Łukasz Pański. W drużynie trampkarzy wyróżniali się D. Bogdan, M.Sowa i D. Korus

W drużynie Orlików na wyróżnienie zasłużyli: S. OLSZÓWKA, T. MARCINIAK i M. MUSIAŁ