Młodzicy rozpoczęli zmagania

Młodzicy rozpoczęli  zmagania

Ostatni dzień ferii niedziela 17 Stycznia  to rozpoczęcie zmagań naszych drużyn w 2021 roku. Jako pierwsi do gry przystąpili młodzicy. Nasz zespół wystąpił w turnieju rocznika 2008 w Nowej Rudzie o Puchar Burmistrza tego miasta. Nasz zespół w większości składał się z zawodników drużyny Orlików. Nasza gra oparta była na dwójce z drużyny młodzików czyli Patryku Lasku i Krystianie Worskim. W turnieju wystąpiło 9 drużyn w tym jedna z Czech. My w grupie zmierzyliśmy się  z zespołami Gryfa Świdnica i Włókniarza Głuszyca. Nasi młodsi wiekowo zawodnicy dzielnie starali się wspomagać grę 2 czyli Ptryka i Krystiana.Już w pierwszym meczu popełniliśmy 2 błędy, które spowodowały, że przegraliśmy z Gryfem Świdnica 1 : 2.  Zwycięstwo z Włókniarzem Głuszyca zapewniło nam grę o miejsca 4 - 6. W pierwszym meczu mimo ogromnej przewagi naszej drużyny i kilku sytuacji do zdobycia bramki zremisowaliśmy z silniejszymi fizycznie zawodnikami Gwarka Wałbrzych 1 : 1. Na przeszkodzie w odniesieniu zwycięstwa stanął najlepszy bramkarz turnieju, który kilkakrotnie kapitalnie interweniował i uratował remis drużynie Gwarka. W ostatnim meczu, który decydował o zajęciu 4 miejsca wygraliśmy z zespołem AP Dzierżoniów 2 : 1, co wobec zwycięstwa Gwarka z zespołem z Dzierżoniowa 2 : 0 to ostatecznie Gwarek zajął 4 miejsce, a nam przypadła 5 lokata. Mimo odczuwalnego zmęczenia u zawodników, którzy byli na zgrupowaniu w Borowicach co szczególnie widoczne było u najstarszych w zespole Krystiana i Patryka, to po raz kolejny tytuł najlepszego strzelca zdobył Krystian Worski. a jedna z bramek w meczu z Włókniarzem Głuszyca po dwójkowej akcji Patryka Laska i Krystiana Worskiego uznana została najpiękniejszą akcją całego turnieju. Jest to do zobaczenia na filmie pod linkiem, który umieszczony jest na końcu relacji. Bardzo wyrównany turniej, a zwycięstwa kończyły się w większości meczy różnicą 1, 2 bramek. Duże brawa dla naszych szczególnie młodszych zawodników z drużyny Orlików, i 8 letniego Mateusza Wilczyńskiego którzy bardzo ambitnie wspierali starszych kolegów, i mimo dużo słabszych warunków fizycznych i słabszych umiejętności pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

Nasz zespół wystąpił w składzie:

BRUNO ETKA - PATRYK LASEK, KRYSTIAN WORSKI, MARCEL TARASIUK, MAKSYMILIAN SOKOŁOWSKI, BARTOSZ LESIAK, PATRYK WILCZYŃSKI, MATEUSZ WILCZYŃSKI.:

Wyniki naszego zespołu podczas turnieju w Nowej Rudzie:

VICTORIA - GRYF ŚWIDNICA  1 : 2  bramka Krystian Worski

VICTORIA - WŁÓKNIARZ GŁUSZYCA  2 : 1 Bramki Krystian Worski 2

Grupa finałowa - Liga Europejska

VICTORIA - Gwarek Wałbrzych  1 : 1  bramka Krystian Worski

VICTORIA - - AP DZIERŻONIÓW  2 : 1 bramki KRYSTIAN WORSKI, PATRYK LASEK

Link do zdjęć i filmów z turnieju w Nowej Rudzie, za który dziękuję p. Pawłowi Wilczyńskiemu.