Kapitalny występ naszych Orlików

Kapitalny występ zanotowała drużyna naszych Orlików podczas turnieju Karolina Jako Cup, który odbył się w hali wałbrzyskiej TOYOTY. 10 drużyn podzielonych na dwie grupy rozegrało mecze eliminacyjne. Nasz zespół, który przystąpił do gry w zaledwie 5 osobowym składzie (bez zawodników do zmiany)  wydawał się być od początku na przegranej pozycji. Tymczasem z meczu na mecz nasz zespół rozkręcał się coraz bardziej. Mając za przeciwników zespoły Kłos Lutomia, Górnik Wałbrzych, AKS Strzegom i Kuźnię Jawor zakończył rozgrywki grupowe na 1 miejscu z kompletem zwycięstw i stosunkiem bramkowym 10 : 1 tracąc jedyną bramkę po strzale samobójczym. W półfinale natrafiliśmy na mający niesamowite warunki fizyczne zespół Darbor Bolesławice wzmocniony starszymi dziewczętami górujące nad naszymi zawodnikami przynajmniej o 2 głowy. Dla naszej ekipy zmęczonej rozgrywkami grupowymi był to spory problem. Gdy wydawało się, że o awansie do finału zadecydują rzuty karne w ciągu ostatnich 90 sekund nasz zespół zdobył 2 gole i to my cieszyliśmy się z awansu do finału. Finałowy pojedynek z Kuźnią Jawor był dla naszych bardzo już zmęczonych zawodników pojedynkiem ponad siły i to rywale cieszyli się ze zwycięstwa w finale 2 : 1 rewanżując się tymczasem naszemu zespołowi za porażkę w meczu grupowym, który nasz zespół wygrał także 2 : 1. Mimo tak osłabionego składu tytuł króla strzelców przypadł Krystianowi Worskiemu, który grał na turnieju chory w trakcie leczenia antybiotykowego. Brawo Krycha za postawę, oraz podziękowania dla rodziców Krystiana, którzy przywieźli chore dziecko na turniej, w przeciwieństwie do kilku powołanych którzy nie przybyli na turniej z nie wiadomych powodów. Cała piątka naszych Orlików występujących na turnieju zasługuje na ogromne słowa pochwały za niesamowitą walkę i ambicję zaprezentowaną podczas całego turnieju, a także za zdecydowanie najwyższe umiejętności zaprezentowane na boisku spośród wszystkich występujących drużyn. O pracy jaką wykonał nasz zespół w grupie niech świadczy fakt, że w finale wystąpiły 2 zespoły z naszej grupy, a w pozostałych pojedynkach o miejsca w większości wygrywały drużyny naszej grupy.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

FILIP KOT - KRYSTIAN WORSKI, PATRYK LASEK, WOJTEK DERKACZ, OLIVIER KWIT.

Wyniki naszego zespołu podczas turnieju Karolina Jako Cup. Mecze grupowe:

AP VICTORIA - KŁOS LUTOMIA  4 : 0

Bramki zdobyli: WOJTEK DERKACZ 1, KRYSTIAN WORSKI 2, OLIVIER KWIT1

​AP VICTORIA - KUŹNIA JAWOR 2 : 1

Bramki zdobyli: Krystian Worski, Olivier Kwit​

​AP VICTORIA  - GÓRNIK WAŁBRZYCH  4 : 0

Bramki zdobyli: Krystian Worski i Olivier Kwit po 2

​AP VICTORIA - AKS STRZEGOM  2 : 0

Bramki zdobyli: Olivier Kwit i Krystian Worski

Półfinał:

​AP VICTORIA - DARBOR BOLESŁAWICE  2 : 0

Bramki zdobyli: Patryk Lasek Olivier Kwit