Inauguracja rozgrywek trampkarzy

29 Sierpnia zainaugurowane zostały rozgrywki Okręgowej Ligi Trampkarzy w której zadebiutowała drużyna złożona z wychowanków naszej Akademii. Inauguracja wypadła niezbyt okazale,gdyż nasz zespól doznał wysokiej porażki z drużyną KP Gwarek Wałbrzych 2 : 11. Wynik może zbyt wysoki, jak na grę, ale nasi rywale to zawodnicy rocznika 2006, podczas gdy nasza drużyna złożona głównie z zawodników rocznika 2008 i 2009 uzupełniona zawodnikami rocznika 2010 i 2007. Toteż olbrzymia przewaga fizyczna drużyny Gwarka spowodowała tak wysoką porażkę. Głównymi powodami tak wysokiej porażki, to to, że po raz pierwszy zagraliśmy na pełnowymiarowym boisku i to 2 x 40 minut. Brak meczy sparingowych spowodowanych wakacjami i panującą pandemią był aż nadto widoczny szczególnie w w pierwszych 25 minutach meczu gdy straciliśmy 4 bramki. W 27 minucie historyczną bramkę dla naszego zespołu zdobył Igor Chyciński. I taki wynik utrzymał się do przerwy.Szkoda , że kolejnych stu procentowych szans nie wykorzystał Igor Chyciński. Druga połowa podobnie jak ostatnie 15 minut pierwszej połowy już dużo bardziej wyrównana gra i kolejne nie wykorzystane sytuacje, oraz kolejne stracone bramki w czym spory udział miał wydawało się najsilniejszy punkt zespołu bramkarz Filip Tumiński, który przyczynił się do utraty aż 8 spośród 11 bramek. Filip, który ma sobą bardzo udane występy w drużynie juniorów (m.in. w sparingach z zespołami seniorów) tym razem niestety zawiódł, ale mam nadzieję, że w kolejnych meczach będzie już tylko lepiej. W naszym zespole widać było obawę przed starciami z silniejszymi fizycznie rywalami. Ale,po raz kolejny drużyna, która nie uklękła przed zespołem Juventusu Turyn podczas ubiegłorocznego turnieju w Jarocinie pokazała charakter walcząc do końca i w 78 minucie drugą bramkę dla naszego zespołu zdobył po świetnej indywidualnej akcji Krystian Worski. Oprócz Krystiana i Igora w naszym zespole na wyróżnienie zasłużyli waleczni Maciej Musiał i Oskar Greiner. Nieźle radziła sobie młodzież z drużyny Orlików Paweł Jastrząbek, Marcel Tarasiuk, Patryk Wilczyński i Maksymilian Sokołowski

Nasz zespół wystąpił w składzie:

FILIP TUMIŃSKI - MACIEJ MUSIAŁ, OSKAR GREINER, NATAN KANIECKI, BARTOSZ LESIAK, PATRYK WILCZYŃSKI, MAKSYMILIAN SOKOŁOWSKI, PATRYK LASEK, IGOR CHYCIŃSKI, KRYSTIAN WORSKI, MARCEL TARASIUK.

Na zmiany wchodził PAWEŁ JASTRZĄBEK

W najnowszej galerii kilka zdjęć z sobotniego meczu autorstwa p. Pawła Wilczyńskiego za które dziękuję.