I liga żaków

Za nami drugi turniej I ligi Żaka, który odbył się na Orliku w Kamiennej Górze. Rozegrany w deszczowe popołudnie turniej okazał się dla  naszego zespołu bardzo udany, który w końcowej klasyfikacji zajął 3 miejsce. Ekipa trener Bogusi Wilczyńskiej, młodsza rocznikowo od pozostałych ekip pokazała się z bardzo dobrej strony, dając pokaz niesamowitej walki i determinacji w walce o jak najlepszy wynik. Pierwszy mecz to porażka z zespołem Due Soccer ze Świebodzic rozegrany praktycznie z marszu, ale w tym meczu przewaga fizyczna  jak i umiejętności podopiecznych Marcina Domagały była zdecydowanie na korzyść naszych rywali, wśród których prym wiódł do niedawna jeszcze zawodnik naszej Akademii Mateusz Getner. W kolejnym pojedynku zmierzyliśmy się z drużyną gospodarzy KAP Kamienna Góra. I tu ogromna niespodzianka. Takiej gry w wykonaniu naszego zespołu nikt się nie spodziewał. Takiej waleczności i zaangażowanie popartego naprawdę wspaniałą gra nie oglądaliśmy do tej pory w wykonaniu naszych żaków ani razu. Zdecydowanie postacią numer jeden w naszym zespole był Szymon Wendycz, który swoją dobrą grę poparł zdobytą bramką. Oprócz Szymona świetnie spisali się Mateusz Nowakowski, Mateusz Wilczyński oraz nasz bramkarz Kuba Lichoń, który wrócił do naszej Akademii po rocznej przerwie. Drugą bramkę zdobył dla nas Mateusz Wilczyński. Zaraz po pojedynku z zespołem z Kamiennej Góry rozegraliśmy mecz z zespołem Baszty Wałbrzych. Mimo ogromnego zmęczenia poprzednim meczem nasza drużyna znowu zaprezentowała się bardzo dobrze, a w głównej roli wystąpił Kuba Lichoń w naszej bramce. Drużyna Baszty, która wygrała pierwszy turniej i poprzednio miała nad nami ogromną przewagę tym razem musiała się sporo namęczyć, aby odnieść zwycięstwo nad naszym zespołem 2 :0, ale stracone bramki to głównie spowodowane zmęczeniem, a nie brakiem umiejętności czy ambicji. Widać w grze naszych żaków systematyczne postępy i być może uda się utrzymać naszej drużynie w I lidze mimo młodszego wieku, ale przy tak systematycznych postępach powinno się to udać czego Pani trener i drużynie życzymy.

Na turnieju w Kamiennej Górze nasz zespół wystąpił w składzie:

KUBA LICHOŃ - MATEUSZ WILCZYŃSKI kapitan zespołu, SZYMON WENDYCZ, MATEUSZ NOWAKOWSKI, KAMIL CISZEK, ALAN SIEMIŃSKI, FILIP PIOTROWSKI.

Następny turniej I ligi Żaka 12 Października